31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

Szósta edycja Turnieju Beach Soccer „Włącz Serce” w Pionkach: Gorące serca zagrały dla Jasia Drelewskiego

Popularne

spot_img

W niedzielę, Ośrodek Staw Górny w Pionkach tętnił życiem i radością, gościł bowiem szóstą edycję charytatywnego turnieju w plażowej piłce nożnej, Beach Soccer „Włącz Serce”. Celem tegorocznej imprezy było wsparcie Jasia Drelewskiego, chłopca walczącego z poważnym niedosłuchem. W ten sposób mieszkańcy regionu ponownie pokazali, że mają otwarte serca na potrzeby innych.

Sportowa rywalizacja na gorącym piasku

Turniej rozpoczął się o godzinie 9:30, a do rywalizacji stanęło 10 zespołów z całego regionu. Zawodnicy nie mieli łatwego zadania, ponieważ pogoda dopisała i słońce mocno grzało, tworząc prawdziwie plażową atmosferę. Na piaszczystym boisku rozegrano ponad 30 meczów, które dostarczyły widzom wiele emocji.

Po zaciętej walce, na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna Niewidomych, która pokonała Stowarzyszenie Upadłych Piłkarzy wynikiem 4:0, tym samym kończąc trzyletnią dominację zespołu Pionki Dzieciom. Miejsce trzecie przypadło drużynie Pilsner Żuber, która po pasjonującym boju pokonała ekipę gospodarzy wynikiem 3:2.

Atrakcje dla każdego

Turniej Beach Soccer „Włącz Serce” to nie tylko piłka nożna, ale również mnóstwo dodatkowych atrakcji dla całych rodzin. Na miejscu można było skorzystać ze stoisk przygotowanych m.in. przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Ochotniczą Straż Pożarną, a także motocyklistów i przedstawicieli Szlachetnej Paczki. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogli delektować się domowymi wypiekami, wziąć udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy czy podziwiać taneczne pokazy grupy #Roztańczeni.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów był fenomenalny pokaz taneczny do utworu „Bella Ciao” z serialu „Dom z papieru”, zaprezentowany przez grupę #Roztańczeni. Tancerki wykonały premierowy show, który został nagrodzony gromkimi brawami.

Nagrody Fair Play i wielkie serce mieszkańców

Podczas oficjalnego otwarcia turnieju uhonorowano sześć osób, które otrzymały nagrody Fair Play za coroczną pomoc drużynie Pionki Dzieciom. Nagrody te powędrowały do: Dariusza Złotuchy, Bartka Rybanka, Agnieszki Gregorczyk, Mateusza Skóry, Barbary Lisiewskiej i Ewy Gregorczyk. Ich wsparcie materialne i zaangażowanie w licytacje są nieocenione i stanowią istotny wkład w organizację turnieju.

Sukces w walce o pomoc dla Jasia

Tegoroczny turniej okazał się nie tylko sukcesem sportowym, ale przede wszystkim społecznym. Dzięki zaangażowaniu uczestników oraz hojności darczyńców, udało się zebrać blisko 16 tysięcy złotych, które zostaną przekazane na pomoc dla Jasia Drelewskiego.

– Jesteśmy niezwykle wdzięczni wszystkim, którzy wzięli udział w turnieju i przyczynili się do jego sukcesu. Dzięki waszej hojności możemy pomóc Jasiowi w walce z problemami ze słuchem. To dla nas ogromna radość widzieć, jak mieszkańcy Pionek i okolic potrafią się zjednoczyć w słusznej sprawie. Ostateczna kwota zbiórki nie jest jeszcze dokładnie znana , ale przekroczy kwotę 16.000 PLN i pobije zeszłoroczny rekord zbiórki, który wyniósł 15.800 PLN powiedział Kamil Panufnik, przedstawiciel organizatora turnieju.

Dziękujemy za wsparcie!

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wyjątkowego wydarzenia, w tym Miejskiej Bibliotece Publicznej, Szlachetnej Paczce, Stowarzyszeniu Motocyklowemu Pionki, Pionkowskim Morsom, OSP Pionki, Krainie Zabawy oraz lokalnym seniorom z Kawiarenki MOK. Ich wsparcie i obecność wzbogaciły wydarzenie i sprawiły, że tegoroczny turniej Beach Soccer „Włącz Serce” na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content