22.3 C
Pionki
czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

„Szkolny Dzień Talentów” uczniów z PSP w Jaroszkach. W ramach akcji udało się zebrać pokaźną sumę 2 756 złotych

Popularne

spot_img

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Jaroszkach odbył się Szkolny Pokaz Talentów, zorganizowany został przez Szkolne Koło Wolontariatu w ramach akcji „Szkoła Szkole”. Akcja ta zainicjowana została przez Caritas Polska i jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację sektora edukacji w Syrii. 70% placówek oświatowych w Aleppo ucierpiało w wyniku prowadzonych tam działań wojennych w latach 2012-2016.

Specjalnym gościem z Berlina była Olivia Dyduch-Marc, uczennica kl. 3 Schule an der Alten Feuerbache w Berlinie. Opowiedziała nam o historii dzieci z Syrii, uczęszczających do jej klasy: Danii, Rashy, Faraha i Tamera. Celem spotkania było zebranie funduszy na wsparcie placówek oświatowych w Syrii.

Uczniowie PSP w Jaroszkach zaprezentowali wiele talentów, zachwycili zebranych gości i całą społeczność szkolną. Wśród prezentowanych umiejętności wymienić można malowanie, śpiew, taniec, recytację, grę na instrumentach (skrzypce, perkusja, saksofon, klarnet, akordeon, pianino), układanie na czas kostki Rubika, wspaniałe budowle z klocków LEGO, sporty walki, tenis, piłka nożna oraz wędkowanie.

W ramach akcji udało się zebrać pokaźną sumę 2 756 złotych. Wśród darczyńców byli uczniowie, rodzice i nauczyciele PSP w Jaroszkach oraz zaproszeni goście, a wśród nich zaprzyjaźnione ze szkołą instytucje i firmy z terenu Gminy Pionki:  sekretarz gminy Katarzyna Konopska, pracownik GZOiS Rafał Molenda, Małgorzata i Wiesław Dejowie – Zakład Stolarski, ks. proboszcz Janusz Smerda z Parafii św. Mikołaja w Jedlni, Joanna Kozłowska – Szkółka „Rosa”, Barbara i Stefan Grzywaczowie oraz Magdalena i Karol Grzywaczowie – Zakład Drzewny Zadobrze, Grzegorz Stankiewicz – Stan-Trans Firma Usługowo-Transportowa, Sylwester Drela – prezes Klubu Sportowego „TopSpin” Pionki, Wanda Karwicka – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. ks. Józefa Gackiego w Jedlni, Michalina Golberg – Zabawki Tutu, Michał Golberg – NET Jedlnia Kolonia, Anna Drózd Nowakowska – Prezes Orkiestry Dętej „Boni Angeli” w Jedlni.

Idea pomocy uczniom z terenów objętych działaniami wojennymi pomaga zrozumieć, że każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat.

Źródło: PSP w Jaroszkach

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content