4,9 C
Pionki
poniedziałek, 27 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strażacy z Suchej i Pionek otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia i samochodu od samorządu Mazowsza

Popularne

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali. Nowe samochody ratowniczo-gaśnicze, specjalistyczny sprzęt czy środki ochrony osobistej dla strażaków – samorząd województwa wesprze 86 jednostek OSP z regionu radomskiego i powiatu grójeckiego. Na ten cel przekaże ponad 2 mln zł.

Jak podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski, strażacy biorący udział w akcjach ratowniczych powinni być przede wszystkim dobrze zabezpieczeni. – Dlatego na ostatnim sejmiku podjęliśmy decyzję o wsparciu zakupu środków ochrony osobistej, ale też sprzętu i samochodów dla mazowieckich OSP. Dzięki temu strażacy będą posiadali odpowiednią ochronę i sprzęt do ratowania ludzkiego życia. Dzięki zwiększeniu środków wesprzemy aż 463 jednostki z całego Mazowsza.

2 mln zł dla regionu radomskiego i powiatu grójeckiego

W ramach programu Mazowsze dla straży pożarnych, samorząd województwa mazowieckiego dofinansowuje zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych, specjalistycznego sprzętu i środków ochrony osobistej czy remonty strażnic. Na majowym sejmiku radni zdecydowali o przyznaniu wsparcia na modernizację 240 budynków. Teraz 265 gmin otrzymało wsparcie w wysokości ponad 11,8 mln zł na zakup profesjonalnego wyposażenia dla 463 jednostek OSP. W ramach tego programu wsparcia 84 gminy zakupią aż 94 samochody, natomiast 181 gmin przeznaczy wsparcie na zakup specjalistycznego sprzętu. W subregionie radomskim i powiecie grójeckim dofinansowanie w wysokości ponad 2 mln zł otrzymało 86 jednostek OSP.

– W pracy strażaka ważne są umiejętności i odwaga, ale także specjalistyczny sprzęt. Dlatego od kilkunastu lat nieustannie wspieramy mazowieckie jednostki OSP. Jesteśmy wdzięczni strażakom ochotnikom, że dzięki ich ciężkiej pracy mieszkańcy Mazowsza mogą czuć się bezpieczni – podkreśla radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak.

W ramach zadania OSP-2022 gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości 100 tys. zł na zakup nowego ciężkiego lub średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, 80 tys. zł na zakup lekkiego samochodu strażackiego i 50 proc. wsparcia na zakup nowego sprzętu specjalistycznego czy środków ochrony strażaka w wysokości maksymalnie 20 tys. zł.

Straży z OSP Sucha otrzymają dofinansowanie na zakup środków ochrony osobistej strażaka w wysokości 15 tysięcy złotych. Natomiast ochotnicy z Pionek otrzymają dofinansowanie w wysokości 100 tysięcy złotych na zakup ciężkiego  samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym zamontowanym na stałe.

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content