4,9 C
Pionki
poniedziałek, 27 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Sprawdziliśmy jakim zainteresowaniem cieszył się punkt pobrań wymazów w Pionkach. Ile wykonano testów?

Popularne

Dwa mobilne punkty wymazowe przy szpitalach w Pionkach oraz Iłzy, testujące bezpłatnie mieszkańców na COVID-19, przestały działać od środy, 9 marca. Powiatowi radomskiemu asystowali przy tym projekcie 6 MBOT Wojsk Obrony Terytorialnej oraz firma diagnostyczna Alab Laboratoria.

Przypomnijmy, że pod koniec stycznia, w związku z niewielką liczbą punktów wymazowych w Radomiu, starosta radomski wystąpił z inicjatywą zorganizowania dodatkowych punktów pobrań na terenie powiatu radomskiego. Oba punkty bezpłatnego testowania dla mieszkańców udało się uruchomić w ciągu kilku dni.

W punkcie pobrań przy szpitalu w Pionkach od 7 lutego do 9 marca wykonano w sumie 668 testów. W punkcie przy szpitalu w Iłży od 2 lutego do 9 marca pobrano łącznie 652 wymazy.

Bardzo serdecznie dziękuję panu pułkownikowi Witoldowi Bubakowi, dowódcy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz wszystkim żołnierzom WOT za bardzo konkretną pomoc i świetną współpracę ze szpitalem powiatowym w Pionkach. Swoje podziękowania kieruję również do firmy diagnostyki medycznej Alab Laboratoria, która uruchomiła swój punkt mobilny przy szpitalu powiatowym w Iłży. Dziękuję dyrekcjom obu placówek za bardzo szybkie uruchomienie obu punktów – mówi Waldemar Trelka – starosta radomski.

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content