24.5 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pionkach będą mieć swoją wystawę

Popularne

spot_img

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza na wystawę prac plastycznych Studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pionkach, która odbędzie się 25 lutego 2022 r. o godz. 18:00 w Galerii Hall przy ul. Radomskiej 1.

Wystawa ta jest podsumowaniem pracy uczestników zajęć plastycznych z rysunku i malarstwa w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pionkach.

Znajduje się na niej 100 prac w różnych technikach: malarstwo olejne, akwarelowe, akrylowe, suche pastele oraz rysunki. Każda kolejna ekspozycja pokazuje rozwój warsztatu plastycznego i kształtowanie się osobowości twórczych.

Grupa studentów spotyka się co tydzień w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach. Na zajęciach zapoznają się z perspektywą, walorem i światłocieniem. Uczą się kompozycji obrazu, doskonalą warsztat. Powstałe podczas zajęć prace są zróżnicowane; niezależnie od tematu starają się nadać obrazom i rysunkom indywidualny charakter. Przedstawiają martwe natury, pejzaże, portrety, kopie znanych dzieł a także własne kompozycje malarskie. Autorzy prac dostrzegają piękno w codziennych, zwyczajnych sytuacjach.

Uczestnicy wystawy: Anna Mirowska, Elżbieta Karaś, Łucja Nędzi, Lena Lechowicz, Andrzej Legierski i Zbigniew Czerwiński.

Prowadzący zajęcia – art. malarz Tomasz Wróblewski

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content