31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

Region. To był wyjątkowy czas. Podsumowanie roku artystycznego Akademii Szerokich Horyzontów

Popularne

spot_img

W czwartek, 20 czerwca, sala koncertowo-kinowa Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach stała się miejscem niezwykłego wydarzenia – zakończenia roku artystycznego 2023/24 Akademii Szerokich Horyzontów Kozienickiego Domu Kultury. Przy dźwiękach muzyki, w blasku świateł scenicznych, podsumowano intensywny okres twórczej pracy, pełen artystycznych osiągnięć i niezapomnianych chwil.

Na widowni zasiadły dzieci i młodzież, które od października 2023 roku do końca maja 2024 roku uczestniczyły w zajęciach oferowanych przez akademię. Towarzyszyli im ich najbliżsi oraz instruktorzy, którzy przez te osiem miesięcy pomagali szlifować ich talenty. Wydarzenie rozpoczęło się od serdecznego powitania wszystkich przybyłych przez Elwirę Kozłowską, dyrektorkę Kozienickiego Domu Kultury. Podczas swojego wystąpienia, pani Kozłowska dokonała podsumowania całorocznej działalności akademii.

– W tym roku artystycznym, w ramach zajęć Akademii Szerokich Horyzontów, zaproponowaliśmy naszym mieszkańcom ponad 30 kursów, z których skorzystało blisko 450 uczestników – poinformowała Elwira Kozłowska. – To niesamowite, jak wiele młodych talentów rozwijało się pod naszym okiem. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i ciężką pracę.

Różnorodne zajęcia i specjalne programy

Oprócz zajęć dla dzieci i młodzieży, akademia oferowała również wsparcie dla artystów plastyków, rzeźbiarzy i rękodzielników w ramach Grupy Twórczej „Vena”, a także dla miłośników literatury w Grupie Poetyckiej „Erato”. Ponadto, kontynuowano zajęcia terapeutyczne i ogólnorozwojowe dla dzieci ze specjalnymi potrzebami. Utworzono pięć grup, w których dzieci pracowały pod okiem wykwalifikowanych terapeutek integracji sensorycznej, co zapewniło im wsparcie w rozwijaniu umiejętności niezbędnych do lepszego funkcjonowania na co dzień.

Sukcesy młodych artystów

Podczas przemówienia, dyrektorka Kozłowska podkreśliła znaczenie sukcesów uczestników zajęć wokalnych, tanecznych i plastycznych, zwracając uwagę na ich osiągnięcia zarówno w regionie, jak i poza jego granicami.

– Praca, którą wkładacie w zajęcia, przynosi wymierne efekty. Promujecie nie tylko Kozienice, nie tylko nasz dom kultury, ale także pracujecie nad sobą. Każdy występ na scenie buduje waszą pewność siebie, co będzie pomocne w dorosłym życiu. Odwaga rośnie z ilością występów, dlatego bardzo Wam dziękuję i liczę na kolejne sukcesy. Jestem dumna, że jesteście częścią naszej społeczności – mówiła dyrektorka, składając młodym artystom serdeczne gratulacje.

Artystyczne występy

Po części oficjalnej przyszedł czas na artystyczne występy. Instruktorka KDK, Aleksandra Sitnik, zapowiadała kolejne prezentacje, w których uczestniczyły grupy taneczne oraz młodzi wokaliści.

Na scenie pojawił się zespół baletowy „Motylek” i „Modern Kids” pod kierunkiem Anny Pułkowskiej, a także formacja „Step Smile Dance” prowadzona przez Szymona Gniadkowskiego. Młodzi tancerze zaprezentowali się zarówno w grupach początkujących, jak i zaawansowanych, co pozwoliło publiczności zobaczyć różnorodność ich umiejętności i stylów tanecznych.

Występy taneczne przeplatane były popisami wokalnymi uczestników Małej oraz Młodzieżowej Estrady Piosenki, które prowadzą Elena Egovora i Piotr Markowski. Swoje umiejętności zaprezentowali m.in.: Lena Tetlak, Amelia Kurek, Nadia Rybaniec, Aleksandra Baryłka, Zuzanna Ząbek, Maria Kowalik, Wiktoria Kotlicka, Marika Witkowska-Kurtek, Oliwia Jakubowska, Nadia Kunińska, Natasza Piekarska i Natalia Wilczek.

Podziękowania i zaproszenie na kolejny rok

Na zakończenie koncertu, dyrektorka Elwira Kozłowska złożyła życzenia wakacyjne i zaprosiła wszystkich na kolejny rok artystyczny, który rozpocznie się już w październiku. W miłej atmosferze uczestnicy zajęć wręczyli jej kwiaty jako wyraz wdzięczności za wsparcie i zaangażowanie w rozwijanie ich talentów.

Wystawa prac plastycznych i fotograficznych

Podsumowanie roku artystycznego nie zakończyło się jedynie na występach scenicznych. W sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego można było zobaczyć prace plastyczne uczestników zajęć. Wystawa „Z pracowni ASzH” prezentowała efekty pracy młodych artystów, którzy uczęszczali na zajęcia takie jak „Mała Grafika” i „Twórcze Podróże” prowadzone przez Agnieszkę Milczarczyk, „Mała Sztuka” z Agnieszką Bieńkowską, „Nauka podstaw rysunku i malarstwa” z Wojciechem Stachurskim, „Kreatywna Plastyka” z Patrycją Dąbrowską, „Strefa Szycia” z Karoliną Majewską-Nowak oraz „Szydełkowanie dla początkujących” pod okiem Ewy Stępień. Na wystawie można było również podziwiać zdjęcia wykonane przez uczestników zajęć fotograficznych „Fotomigawki” prowadzonych przez Annę Basaj.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content