23 C
Pionki
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img

[REGION/AUDIO] Druhowie z OSP w Garbatce-Letnisko otrzymali nowy sprzęt

Popularne

spot_img

Nowoczesny sprzęt służący do zażegnywania wszelkich zagrożeń otrzymała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Garbatce-Letnisko. Urządzenia przekazał wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Podczas przekazania obecni byli wyżej wspomniany wicemarszałek, radny sejmiku województwa mazowieckiego i przewodniczący Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich Leszek Przybytniak, wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz, przewodniczący rady gminy Włodzimierz Mazur oraz druhowie z miejscowego OSP.

OSP Garbatka-Letnisko wzbogaciła się o nowy sprzęt. Jednostka otrzymała zestaw lanc do gaszenia przewodów kominowych, reflektor przenośny LED oraz zestaw hydrauliczny do wyważania drzwi. Zakup wyposażenia był możliwy dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 10,5 tys. zł. Łącznie sprzęt kosztował 21 tysięcy złotych.

Jak podkreślał wicemarszałek Rafał Rajkowski, samorząd województwa mazowieckiego we współpracy z lokalnymi samorządami stara się wspierać i doposażać jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, które pełnią istotną rolę w kwestii bezpieczeństwa na danym terytorium:

 

Wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz mówiła między innymi o dobrej współpracy gminy z samorządem województwa mazowieckiego:

 

Radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak nie ukrywał zadowolenia z faktu, iż Samorząd Mazowsza może pomagać jego mieszkańcom:

 

Przewodniczący rady gminy Garbatka-Letnisko Włodzimierz Mazur podkreślał, że przekazywany dla miejscowych druhów sprzęt jest w pełni wykorzystywany:

 

O otrzymanym sprzęcie i do czego jest on wykorzystywany opowiadał gospodarz OSP Garbatka-Letnisko, druh Sylwester Dela:

 

Czytaj więcej

1 KOMENTARZ

  1. Kogo obchodzi jakaś garbatka to nawet nie jest gmina ani miasto Pionki nie macie lepszych tematów?

    1
    2

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content