23 C
Pionki
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img

Radom. Studia podyplomowe zainicjowane przez POLREGIO

Popularne

spot_img

W dniu wczorajszym, 21 maja, POLREGIO S.A podpisało umowę trójstronną z Uniwersytetem Radomskim im. Kazimierza Pułaskiego oraz ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej (oddział w Radomiu) na uruchomienie nowego kierunku studiów podyplomowych pt. „Bezpieczeństwo eksploatacji i utrzymanie taboru kolejowego’’.

Zajęcia, które wystartują w roku akademickim 2024/2025, przeznaczone są dla pracowników POLREGIO i zostaną w całości sfinansowane przez pracodawcę. Wśród prowadzących będą eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa i utrzymania taboru, m.in. prezes Urzędu Transportu Kolejowego dr Ignacy Góra oraz dyrektor Instytutu Kolejnictwa Andrzej Massel.

Nowy kierunek studiów pozwoli pracownikom POLREGIO podnieść kwalifikacje i pogłębić wiedzę w zakresie organizacji, bezpieczeństwa oraz zarządzania ryzykiem w transporcie kolejowym, jak również zdobyć umiejętności konieczne do zrozumienia zagadnień związanych z eksploatacją oraz utrzymaniem taboru kolejowego. Podjęta współpraca to kolejny ważny element aktywności POLREGIO w obszarze employer brandingu i ciągłego rozszerzania możliwości rozwoju pracowników spółki.

„Zdecydowaliśmy się na realizację tej wyjątkowej współpracy z naszymi partnerami, aby dać pracownikom POLREGIO sposobność zdobycia kierunkowej wiedzy, która w przyszłości umożliwi im rozwiązywanie wielu zaawansowanych problemów m.in. z zakresu eksploatacji, obsługi systemów i urządzeń związanych z diagnostyką taboru, jego procesów naprawczych oraz nadzorowania i zarządzania bezpieczeństwem taboru kolejowego” – powiedział Adam Pawlik, prezes zarządu POLREGIO S.A. „Wierzymy, że absolwenci tego kierunku aktywnie wesprą naszą firmę w realizacji nowych wyzwań i wymogów stawianych przez dynamicznie zmieniający się rynek kolejowy” – dodał.

Utworzenie przez POLREGIO S.A. studiów podyplomowych „Bezpieczeństwo eksploatacji i utrzymanie taboru kolejowego” jest odpowiedzią na rosnące potrzeby rynku oraz trudności w pozyskiwaniu wysoko wykwalifikowanej kadry specjalistów. Jest to szczególnie istotne w kontekście planowanego przez Spółkę zakupu nowoczesnego taboru kolejowego.

fot. PAP/M. Łysakiewicz

„Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom POLREGIO S.A. stworzyliśmy program studiów podyplomowych, który pozwoli na zdobycie dodatkowych kwalifikacji oraz rozwinięcie kompetencji przez pracowników spółki. Osobiście uważam to za bardzo dobrą inwestycję spółki w swoich pracowników. Studia będą realizowane przez najlepszych specjalistów i uznane autorytety. Jestem przekonany, że udział w zajęciach pozwoli na nowe spojrzenie na kwestie bezpieczeństwa, niezawodności i utrzymania taboru kolejowego, co przełoży się również na inwestycje w nowoczesny tabor kolejowy” – komentuje prof. inż. Tomasz Perzyński, dziekan Wydziału Transportu, Elektrotechniki i Informatyki Uniwersytetu Radomskiego.

PAP/M. Łysakiewicz

Rozbudowę floty taborowej wymusza również stały przyrost pasażerów – POLREGIO jest obecnie największym przewoźnikiem pasażerskim w Polsce, obsługującym blisko 26 proc. wszystkich pasażerów w kraju. Nowy zero lub niskoemisyjny tabor pozwoli spółce nie tylko realizować rozkłady jazdy w komfortowych warunkach, ale również przyczyni się do zmniejszenia poziomu CO2 w polskim transporcie kolejowym.

„Nawiązanie współpracy z Uniwersytetem Radomskim to jedno z wielu działań, jakie spółka przewiduje wdrożyć w najbliższym czasie. Zależy nam na ciągłym doskonaleniu się w roli pracodawcy, dlatego planujemy szereg działań skupionych na podnoszeniu kompetencji naszych pracowników, jednocześnie budując nowoczesne i przyjazne miejsce pracy. Temu służy cała strategia employer brandingu, w jaką mocno angażujemy się w ostatnich miesiącach” – podsumował Marcel Klinowski, wiceprezes zarządu POLREGIO S.A.

PAP/M. Łysakiewicz

POLREGIO S.A. to największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce, z 26 proc. udziałem w rynku. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża ponad 1750 pociągów zamawianych przez urzędy marszałkowskie, które zatrzymują się na około 1950 stacjach. W 2023 roku z usług POLREGIO skorzystało blisko 100 mln pasażerów. Większościowym akcjonariuszem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50 proc. i jeden udział), a pozostałymi akcjonariuszami są samorządy wojewódzkie.

Źródło informacji: POLREGIO S.A./ PAP MediaRoom

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content