21.7 C
Pionki
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img

Radni wybrali skład Komisji Rewizyjnej

Popularne

spot_img

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Pionki wyłoniony został skład nowej Komisji Rewizyjnej. Zgodnie z zapowiedzią na członków komisji wybrano Krzysztofa Miśkiewicza, Ewę Janczykowską oraz Dominika Cybulskiego. Głównym zadaniem tego organu będzie kontrolowanie działalności burmistrza oraz podległych mu jednostek organizacyjnych i pomocniczych.

Komisja rewizyjna składa się z radnych miasta. W jej skład nie mogą wchodzić przewodniczący rady miasta ani jego zastępcy. Przewodniczącego oraz jego zastępcę wybiera sama komisja, a decyzje są podejmowane zwykłą większością głosów w głosowaniu jawnym.

Podczas dzisiejszej sesji, radni zdecydowali o nowym składzie Komisji Rewizyjnej. Na członków komisji wybrano: Krzysztofa Miśkiewicza, Ewę Janczykowską oraz Dominika Cybulskiego. Obecnych podczas obrad było 10 radnych, Za głosowało: 10 radnych, Przeciw: 0 , Wstrzymało się od głosu: 0.

Przewodniczącym komisji został Krzysztof Miśkiewicz, zastępcą przewodniczącego została Ewa Janczykowska.

Znaczenie Komisji Rewizyjnej

Komisja rewizyjna pełni istotną funkcję, monitorując i oceniając bieżącą pracę burmistrza oraz jednostek organizacyjnych miasta. Jej działalność kontrolna pomaga w identyfikacji oraz eliminacji nieprawidłowości, co zapewnia transparentność i efektywność działań administracji miejskiej. Oprócz opiniowania budżetu, komisja wykonuje również inne zadania zlecone przez radę w zakresie kontroli, co sprawia, że jest integralnym elementem systemu nadzoru samorządowego.

Transmisja z obrad TUTAJ

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content