23 C
Pionki
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img

„Puszcza nie odpuszcza”. Radość i zabawa podczas Dnia Dziecka w Augustowie

Popularne

spot_img

1 czerwca w Augustowie odbył się wyjątkowy festyn z okazji Dnia Dziecka, który przyciągnął licznie mieszkańców oraz dzieci. Wydarzenie zorganizowane na placu przyszkolnym Publicznej Szkoły Podstawowej w Augustowie obfitowało w atrakcje, zapewniając niezapomnianą zabawę zarówno najmłodszym, jak i dorosłym. Hasłem przewodnim dzisiejszego wydarzenia była rymowanka „Puszcza nie odpuszcza”.

Oficjalne rozpoczęcie festynu odbyło się w obecności sołtysa Augustowa, Konrada Fili, który serdecznie powitał gości. Następnie życzenia z okazji Dnia Dziecka złożyli radny Augustowa, Krzysztof Stój, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Augustowie, Lidia Kowalczyk, oraz sekretarz Urzędu Gminy Pionki, Irmina Kustra.

Program artystyczny rozpoczął się od występów uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Augustowie, którzy zaprezentowali swoje talenty muzyczne i taneczne. Występy młodych artystów były entuzjastycznie przyjęte przez publiczność, a ich zaangażowanie i umiejętności wzbudziły podziw.

Na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Konkursy, gry i zabawy organizowane przez animatorów sprawiły, że każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie. W strefie plastycznej mali artyści tworzyli prace pod okiem doświadczonych animatorów, wykazując się kreatywnością i pomysłowością. Ogromnym powodzeniem cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia oraz sztuczny śnieg i bańki mydlane, które wprowadziły dzieci w magiczny świat zabawy.

Jednym z ciekawszych punktów programu był pokaz pierwszej pomocy zaprezentowany przez strażaków ochotników z OSP Pionki. Na uczestników festynu czekały także kulinarne przysmaki. Każdy mógł spróbować darmowych kiełbasek, waty cukrowej oraz wyciskanych soków.

Na stoiskach pojawiły się również pyszności przygotowane przez mieszkańców, młodych członkiń Stowarzyszenia „Puszcza nie odpuszcza” oraz stowarzyszenia Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej w Pionkach, którzy zaprezentowali swoje wyroby.

Dodatkową atrakcją były zajęcia z przedstawicielami Kozienickiego Parku Krajobrazowego, którzy przybliżyli dzieciom i dorosłym tajemnice przyrody oraz znaczenie ochrony środowiska. Festyn z okazji Dnia Dziecka w Augustowie był pełen radości, śmiechu i wspólnej zabawy.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content