23 C
Pionki
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img

PSM w Odpowiedzi na Zarzuty: „Profil, który Nawet Nie Leżał na Półce Obok Słowa „Obiektywnie”

Popularne

spot_img

Pionkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa (PSM) podjęła stanowczą decyzję, by odpowiedzieć na „kłamstwa i matactwa” opublikowane na jednym z profili w mediach społecznościowych. To nie pierwszy raz, gdy mieszkańcy Pionek są wprowadzani w błąd przez anonimową osobę, która, choć pretenduje do miana „obiektywnych mediów”, szerzy insynuacje i półprawdy.

W ostatnich tygodniach na profilu społecznościowym pojawiły się wpisy krytykujące działalność Pionkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz jej prezesa, Romana Poterałę. Zarzuty te były na tyle poważne, że władze spółdzielni zdecydowały się na ostrą i jednoznaczną odpowiedź.

Poniżej zamieszczamy treść wpisu jaki ukazał się na stronie w mediach społecznościowych Pionkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

No tak – zanim jeszcze podaliśmy do publicznej wiadomości informację o planowanym Walnym Zgromadzeniu już na pewnym pionkowskim profilu, który nawet nie leżał na półce obok słowa „obiektywnie”, pojawiły się kłamstwa i matactwa które zapewne mają za zadanie zmącić fakt, że Zarząd Spółdzielni spotyka się z jej członkami i stara się słuchać ich oczekiwań. W czasie tych spotkań nie boimy się powiedzieć (a nawet pokazać) jak wygląda stan funduszy spółdzielni, jakie mamy plany i jakie widzimy możliwości. Drobne sprawy staramy się też rozwiązywać na bieżąco zaraz po spotkaniach – poważniejsze rozważamy co do naszych możliwości… Część z nich znajdzie już swoje odzwierciedlenie w czasie obrad najbliższego Walnego Zgromadzenia, gdzie – aby móc je zrealizować i sięgnąć po zewnętrzne finansowanie (w zasadzie dofinansowanie) – zaproponujemy m.in. zmiany w statucie Spółdzielni.
Gdyby twórca tych bzdur chciał przemycić choćby odrobinę OBIEKTYWNYCH informacji – napisałby, że z Burmistrzem liczymy na WSPÓŁPRACĘ.
Nota bene – dziękujemy Panu Burmistrzowi za dzisiejsze spotkanie m.in w tym względzie. Wierzymy, że Pan Burmistrz w Mądry i Samodzielny sposób będzie zarządzał tym miastem, rozumiejąc że WSPÓŁPRACA jest jednym z najważniejszych pojęć na drodze do sukcesu…
Jedyna prawdziwa informacja jest taka, że planujemy przeprowadzić termomodernizację w PSM. I to nie tylko w 2 budynkach – a już kolejny dołączył z prośbą o wykonanie audytu i podjęcie działań termomodernizacyjnych przekazując nam podpisy ponad 50% członków zamieszkujących nieruchomość zebranych w około 14 dni! O tym na razie nie mówiliśmy jeszcze ani na spotkaniach, ani nawet na naszej Radzie Nadzorczej – i zapewne tylko dlatego ta informacja nie znalazła się w tym paszkwilu. Kolejne kilka budynków zbiera podpisy….

Ach, te podpisy…

To nie Prezes ani Zarząd sobie ich wymyślił dla przerzucenia odpowiedzialności, a zobligowała nas do tego Rada Nadzorcza PSM. A właściwie jej mniejszość, ale ponieważ potrafimy też szanować opinie mniejszości – przekazujemy Państwu taką prośbę. I jak widać szybko można wywiązać się z tego zadania – jeśli tylko się chce.
Zarzut co do tego, że apelujemy o przyjście na Walne Zgromadzenie mądrych i myślących ludzi jest co najmniej dziwny…. Chyba nikt z członków spółdzielni nie chciałby, aby o losach większości decydował margines reprezentowany np. przez dłużników (choć nie możemy ich wykluczyć) z obrad, osób nietrzeźwych i chcących trochę pokrzyczeć nie licząc się z interesami spółdzielni i pozostałych członków spółdzielni czy zapatrzonych tylko w swoje ego… Niech MĄDRA większość decyduje także o marginesie, który dla wszystkich pozostałych ciąży np. milionowymi zaległościami w czynszu czy zapatrzeniem we własne partykularne interesy.
TAK – zapraszamy na Walne Zgromadzenie MĄDRYCH członków spółdzielni z inicjatywą i pomysłami, których w naszej spółdzielni nie brakuje – co pokazały nasze spotkania na osiedlach.
Ponawiamy apel: Po OBIEKTYWNE i PRAWDZIWE informacje zapraszamy do spółdzielni.
Acha – dziś mamy kolejne spotkanie z mieszkańcami spółdzielni i BARDZO się z tego cieszymy, bo mamy nadzieję że do Walnego Zgromadzenia będziemy mieć opinie i oczekiwania zebrane z całości spółdzielni i będziemy mogli odpowiadać na wszystkie pytania.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content