15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

Przed nami kolejna edycja konkursu plastycznego „ECO- kreacja”

Popularne

spot_img

W ramach tegorocznych obchodów Światowego Dnia Ziemi, Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza dzieci do udziału w kolejnej, ósmej edycji konkursu „ECO- kreacja”.

Celem konkursu jest: kształtowanie przyjaznych postaw wobec środowiska przyrodniczego, propagowanie działań proekologicznych wśród dzieci i młodzieży, popularyzowanie dobrych nawyków dbałości o czystość w swoim mieście i najbliższym otoczeniu, zwiększenia wiedzy na temat selektywnej zbiórki odpadów, uświadomienie jak bardzo istotny jest problem segregacji odpadów oraz jak zapobiegać ich powstawaniu.

– Tematem tegorocznej edycji jest „ECO – Wynalazek”. Czekamy na prace plastyczne wykonane przez dzieci ze szkół podstawowych, zainspirowane wynalazkami i wykonane z wykorzystaniem surowców wtórnych. Chcemy w ten sposób zachęcić do powtórnego wykorzystania tego co potocznie nazywamy „śmieciami” w kreatywny sposób – mówi Anna Kiraga z Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach.

Prace należy dostarczyć do 15 kwietnia, do Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach przy
ul. Radomskiej 1.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi najpóźniej do dnia 23 kwietnia br. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie www.mok.pionki.pl, https://www.facebook.com/kulturapionki oraz www.parkiotwock.pl, a także na łamach naszego serwisu.

Organizatorem konkursu jest Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, współorganizatorami Starostwo Powiatowe w Radomiu oraz Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych – Zespół ds. Kozienickiego Parku Krajobrazowego.

Organizatorzy czekają na Wasze prace!

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content