24.5 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

Przed nami Dzień Otwarty w OSP Pionki połączony ze zbiórką krwi

Popularne

spot_img

Osoby, które chcą podzielić się najcenniejszym lekiem, jakim jest krew, będą mogły to zrobić w niedzielę 20 lutego w strażnicy OSP w Pionkach.

Od godziny 9 do 13 wyjazdowa ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu będzie czekać w strażnicy OSP Pionki przy ulicy Zwycięstwa 3.

Ten dzień będzie również okazją do wzięcia udziału w Dniu Otwartym OSP Pionki. Przybyłych gości czeka pokaz sprzętu strażackiego. Każdy z nich będzie mógł dotknąć, spróbować i dowiedzieć się, jak zrealizować swoje marzenie i dołączyć do strażackiej drużyny. Przewodnikami będą strażacy z pionkowskiego OSP. Będzie można z nimi porozmawiać i zadać każde pytanie, a także wyrazić chęć wstąpienia w ich szeregi.

Kto może zostać dawcą krwi?

Możesz oddać krew jeśli masz 18-65 lat i posiadasz dowód osobisty (lub inny dokument ze zdjęciem), ważysz powyżej 50 kilogramów, nie chorowałeś na żółtaczkę, czujesz się zdrowy, zapoznasz się z „Informacją o chorobach zakaźnych dla krwiodawców” i wypełnisz kwestionariusz dla krwiodawców, a także jeśli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miałeś wykonanego zabiegu operacyjnego, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała. Dawcami krwi nie mogą być kobiety: w ciąży, po porodzie lub zakończeniu ciąży w czasie 6 miesięcy; w okresie menstruacji i do trzech dni po jej zakończeniu. Przed pobraniem krwiodawca powinien też zjeść lekkostrawny posiłek i wypić około półtora litra płynów, w ciągu doby poprzedzającej pobranie krwi.

 

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content