21.7 C
Pionki
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img

Prawie 90 nowych ochotników do 6MBOT

Popularne

spot_img

Wypełnienie dokumentacji i testy sprawnościowe mają już za sobą, teraz pora na zieloną taktykę i pierwsze strzelanie. Trwa kolejne w tym roku szkolenie podstawowe i wyrównawcze dla kandydatów do 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.  

W ramach październikowego wcielenia w szeregi 6MBOT wstąpiło blisko 90 osób, które odbywają szkolenie podstawowe w dwóch trybach: stacjonarnym oraz weekendowym, a także rezerwiści, którzy weekendowo uczestniczą w szkoleniu wyrównawczym, mającym na celu odświeżenie zdobytej dotychczas wiedzy. Stacjonarne szkolenie wyrównawcze rozpocznie się natomiast już w najbliższą sobotę.

Wszyscy kandydaci – bez względu na tryb szkolenia, w którym uczestniczą, muszą ukończyć szkolenie, którego zwieńczeniem jest wymagający egzamin, tzw. pętla taktyczna podsumowująca całość zdobytej wiedzy.

Szkolenie to dla ochotników czas nabywania umiejętności taktycznych i strzeleckich. Podczas „Szesnastki” nowi żołnierze poznają również tajniki posługiwania się bronią, zasady przetrwania oraz zachowania na polu walki. Zdobędą także wiedzę z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz topografii.

Szkolenie zakończy uroczysta przysięga wojskowa, która odbędzie się w sobotę, 22 października w Iłży.

Październikowe wcielenie było przedostatnią w tym roku szansą, by wstąpić w szeregi 6MBOT. Ostatnie zaplanowane na ten rok szkolenie podstawowe – „szesnastka” – dla osób, które do tej pory nie miały styczności z wojskiem rozpocznie się 19 listopada. Tydzień później – 27 listopada – rozpocznie się „ósemka”, czyli szkolenie dla rezerwistów, którzy w ramach ośmiodniowego szkolenia wyrównawczego odświeżą zdobytą dotychczas wiedzę.

Szczegółowych informacji udzielają rekruterzy, których z łatwością można znaleźć na stronie: https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl. Wniosek można złożyć również w Wojskowym Centrum Rekrutacji odpowiednim dla miejsca zamieszkania.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content