17.4 C
Pionki
czwartek, 23 maja, 2024
spot_img

„Postaw na rodzinę”. W Pionkach odbędzie się festyn rodziny

Popularne

spot_img

18 września serdecznie zapraszamy na festyn pod hasłem „Postaw na Rodzinę, łączymy pokolenia”, który odbędzie się na Ogródku Jordanowskim w Pionkach.

Od godziny 15.00 na najmłodszych będą czekały: konkursy, stoiska z warsztatami, zabawy sportowe oraz loteria z atrakcyjnymi nagrodami.

W programie:

 • Koncert Zespołu The Postman –  Beatlesi z Polkowic został założony przez wielkiego fana The Beatles, Gracjana Machnickiego w 1997 w Polkowicach, województwie dolnośląskim. Głównym celem zespołu jest reaktywacja i promocja gatunku muzycznego zwanego Big Beatem pokazując pełne spektrum barw wokalno–instrumentalnych tamtej epoki z uwzględnieniem bogactwa melodyki i harmonii. Występowali w licznych programach telewizyjnych, takich jak: „Mam Talent!”, „Droga do gwiazd”, „Pytanie na śniadanie”, „Kawa czy herbata?”, „Dzień Dobry TVN”, “Ananasy z mojej klasy”. The Postman z Polkowic wprawia w zachwyt nie tylko miłośników tego gatunku. Rozbudzamy zamiłowanie do tej muzyki nawet wśród najmłodszej publiczności stwarzając ekscytującą, porywającą do zabawy atmosferę.  Skład zespołu: Gracjan Machnicki jako John Lennon, Przemek Galus jako Ringo Starr, Jarosław Grzeszczak jako George Harrison, Sławek Turliński jako Paul McCartney
 • Koncert Zespołu Spike  Disco -od muzyki hip hop do disco polo, tak długą drogę przeszedł wokalista zespołu Spike Robert Klim, który wreszcie znalazł swoje miejsce na polskiej scenie muzycznej. Spike rozpoczął swoją działalność w 2000 roku i w tym czasie nagrał trzy płyty, na których znalazły się przeboje śpiewane przez całą Polskę. Robert jest wszechstronnie uzdolnionym muzykiem, który nie tylko śpiewa, ale również pisze teksty, komponuje i gra na instrumentach. Zespół Spike ma więc bardzo solidny filar, który pozwala mu rozwijać się i poszerzać jeszcze bardziej grono swoich fanów. Za efektowne występy w teledyskach i na scenie odpowiada formacja taneczna, którą tworzą przystojni i przepełnieni pozytywną energią panowie – Michał, Damian i Jakub. To profesjonalni tancerze, fantastycznie swoich charakterem wpisujący się w klimat dance i disco polo. Lider zespołu Spike jest częstym gościem muzycznych programów telewizyjnych, jak „DiscoMania” i „Vanila Disco”. Gra koncerty na festiwalach i klubach, na których można posłuchać takich hitów, jak „Kocham moją Małolatę”, „Weekendowy Szał”, „Najlepsza” i „Ty tego chcesz”.
 • Stan Tutaj, właściwie Stanisław Tutaj – parodysta, kabareciarz z Kielc. Działalność arystyczną rozpoczął w 1983 roku w kabarecie „Szerszeń” Kazimierza Brusikiewicza, następnie występował w kabaretach Hanki Bielickiej, Jana Pietrzaka, w kabarecie Pigwa. Od 1995 występuje solo znany jako Stan Tutaj. Telewizyjnej publiczności znany z opolskich kabaretonów (1996, 1998), satyrycznego programu Tadeusza Drozdy „Prywatka u Tadka” (1999), festiwalu kabaretowego Koszalin (2000). Największą popularność zdobył dzięki parodiom prezentowanym w programie „Disco Relax” w TV Polsat, m.in. „Mortadela”, „Viagra”, „Mydełko Fa” i „Silikon”. Wydał 5 płyt, które sprzedały się w kilkusettysięcznych nakładach. Występował dla Polonii w USA, Kanadzie, Australii. Obecnie ze swoim recitalem występuje w całej Polsce. Podczas występów kabaretowych komentuje aktualną rzeczywistość społeczno-polityczną oraz śpiewa piosenki znanych artystów ze zmienionym tekstem.
 • Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą słodkość regionalną „Pionkowiankę”
 • Rozstrzygnięcie konkurs plastyczny „Moje miasto, a w nim…”
 • Quizu „Ciekawa historia Pionek”

Na niedzielny festyn zapraszają:

 • Burmistrz Miasta Pionki Robert Kowalczyk,
 • Radni Miasta Pionki,
 • Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
 • Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach,
 • Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji,
 • Warsztaty Terapii Zajęciowej,
 • Miejska Biblioteka Publiczna,
 • Ochotnicza Straż Pożarna.

„Zadanie pn. „Obchody 90-lecia nadania miastu nazwy Pionki – seniorzy przypominają historię miasta podczas festynu – Postaw na rodzinę, łączymy pokolenia” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego”

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content