16.5 C
Pionki
czwartek, 23 maja, 2024
spot_img

Podczas otwartego treningu w Kozienicach uzbierano 23 tysiące na rzecz 3,5 letniej Lenki

Popularne

spot_img

W niedzielę, 5 grudnia, Kozienicki Klub Motorowy zorganizował charytatywny otwarty trening w Kozienicach, dedykowany chorej Lence. Fani crossowej jazdy przemierzali specjalnie przygotowany tor, który został stworzony na potrzeby treningu przy ulicy Jeziornej. Uzbierano łącznie 23 tysiące złotych. 

Lenka, której dedykowany zostało niedzielne wydarzenie ma obecnie 3,5 roku i cierpi na Zespół Retta, czyli ciężkie, całościowe zaburzenie rozwoju. Jest to mało znana i okrutna choroba, która próbuje odebrać Lenie zdolność mowy oraz poruszania się. Towarzysząca Zespołowi Retta padaczka lekooporna, bardzo utrudnia rozwój dziecka.

Na specjalnie przygotowanym torze, który znajdował się przy ulicy Jeziornej odbywały się wyścigi klas junior 85, junior masters licencja i hobby, w których brało udział kilkudziesięciu zawodników. Przez cały czas trwania wyścigów można było zjeść coś dobrego, wziąć udział w loterii oraz kupić gadżety klubowiczów. Była także charytatywna puszka. Dochód z tej imprezy zostanie przekazany na leczenie Lenki. Razem udało się uzbierać 23 tysiące złotych.

Przypominamy, że internetowa zbiórka na rzecz Lenki cały czas trwa, a dostępna jest TUTAJ (wystarczy kliknąć).

Zachęcamy także do obejrzenia naszej relacji z wczorajszego treningu, która dostępna jest TUTAJ (wystarczy kliknąć).

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content