7,4 C
Pionki
sobota, 1 kwietnia, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Pionki zagrały dla WOŚP. Wolontariusze zebrali ponad 30 tysięcy złotych

Popularne

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas 31. Finału zebrała blisko 155 milionów złotych! W niedzielę wolontariusze w całej Polsce i na świecie kwestowali, by zebrać pieniądze na walkę z sepsą, przede wszystkim w zakresie diagnostyki. Odbyły się również koncerty i inne wydarzenia kulturalne, a także sportowe. W Pionkach udało się zebrać ponad 30 tysięcy.

31.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany był pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na walkę z sepsą, przede wszystkim w zakresie diagnostyki.

Przez całą niedzielę pionkowscy wolontariusze kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Byli obecni w całym mieście, na ulicach, przy kościołach, podczas wspólnego morsowania oraz atrakcji i koncertów zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach. Dzięki nim i gorących sercach mieszkańców udało się zebrań 32 tysiące 907 złotych i 78 groszy.

Morsowe wyzwanie

W niedzielę Pionkowskie Morsy wspierały akcję WOŚP. Tuż po godzinie 12 wyruszyli w 4 kilometrową rozgrzewkę, by następnie wspólnie wejść do zimnej wody. Dla chętnych przygotowana została również balia z gorącą wodą, ciepły kapuśniak oraz wspólne ognisko. Podczas morsowania nie mogło zabraknąć wolontariuszy, którzy wraz puszkami odwiedzili teren Stawu Górnego w Pionkach.

Koncertowo w MOK

Tegoroczną edycję finału rozpoczął występ artystów z teatrzykiem dla dzieci pt. „Wesoły Pociąg pełen instrumentów”. Bohaterami bajki były instrumenty muzyczne , które w czasie podróży mają wiele kłopotów. Ponadto przygotowany został blok artystyczny, w którym wystąpił Klub Tańca MOK Pionki oraz solistka Olga Boduła.

Nie zabrakło również sporej dawki muzyki. Tego dnia, na scenie wystąpiły dwa zespoły rockowe. Zespół Koniec Listopada to kwartet z Białej Podlaskiej oraz zespołu MadRise.

W przerwie miedzy koncertami odbyły się również aukcje przedmiotów, z których całkowity dochód zasilił puszki pionkowskiego sztabu.

 

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content