22.1 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

[AKTUALIZACJA] Pionki wyznaczyły trzy punkty dystrybucji jodku potasu

Popularne

spot_img

Wydanie preparatu w punktach wydawania nastąpi po decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o rozpoczęciu akcji wydawania tabletek jodku potasu. Do tego momentu punkty wydawania preparatu będą nieczynne, więc nie ma konieczności udawania się do nich.

W ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, w związku z informacjami medialnymi dotyczącymi walk w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej na Ukrainie, do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej zostały przekazane tabletki zawierające jodek potasu.

Jest to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego.

Na terenie Powiatu Radomskiego dystrybucję blisko 230 tysięcy tabletek z jodkiem potasu przeprowadziła radomska Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z Biurem Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Radomiu.

– Za dalszą dystrybucję preparatu odpowiadają gminy, które są zobowiązane do utworzenia lokalnych miejsc dystrybucji preparatu oraz poinformowania mieszkańców o ich lokalizacji – informuje Bernadetta Nędzi, kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego

W Pionkach trzy punkty dystrybucji

Jak informuje Urząd Miasta Pionki, miasto otrzymało od powiatowego punktu dystrybucji w ramach akcji 27000 tabletek jodku potasu. Na chwilę obecną są trzy punkty dystrybucji w naszym mieście – przychodnia Medyk, Promedica, SPZOZ Pionki.

 

źródło: Powiat Radomski/ Miasto Pionki

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content