27.3 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

Pionki po raz kolejny pobiegną Tropem Wilczym. Trwają zapisy!

Popularne

spot_img

Pionki po raz kolejny dołączyły do grona miast organizujących Bieg Tropem Wilczym, który jest formą uczczenia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

Już 6 marca, o godzinie 12 Pionki pobiegną specjalnymi trasami. Bieg towarzyszący odbędzie się na dystansie 6 kilometrów i składał się będzie z dwóch 3-kilometrowych pętli. Poza biegiem towarzyszącym mieszkańcy naszego miasta będą mieli okazję współzawodniczyć na dystansie 1963 metrów (dystans główny upamiętniający rok śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. Lalek).

Szansę współzawodnictwa otrzymają również najmłodsi mieszkańcy gminy Kozienice, którzy wystartują na dystansie 400 metrów. Start i meta biegu usytuowane będą na polanie leśnej znajdującej się pomiędzy ulicami Radomską, Kochanowskiego a ulicą Wójcików. W miejscu tym usytuowane będzie także biuro zawodów. Zaplanowano także Bieg Przedszkolaka na dystansie 196,3 metra, który stał się hitem ostatniej edycji Biegu Tropem Wilczym w Kozienicach.

Biuro zawodów zostanie uruchomione o godzinie 11, a bieg główny na dystansie 1963 kilometrów wyruszy już o godzinie 12.

Bieg towarzyszący na dystansie 6 kilometrów wyruszy o godzinie 14.

Jak się zapisać?

Aby wziąć udział w biegu należy zgłosić się do punktu rejestracyjnego biegu, wypełnić formularz rejestracyjny (dostępny będzie poniżej, a następnie odebrać numer startowy. Rejestracji biegu można dokonać w budynku Miejskiej Hali Sportowej przy ulicy Sosnowej 3 w Pionkach w godzinach 7:30 – 21:30 oraz w biurze zawodów, w dzień biegu – 6 marca od godziny 11.

Zapisy prowadzone są za pomocą adresów e-mail: d.korczak@pionki.pl lub posir@pionki.pl. To tam należy wysłać wypełnione karty zgłoszeniowe. Aby uzyskać niezbędne informacje należy zadzwonić pod numer 451-055-100.

Organizatorem biegu jest Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Współorganizatorami są Stowarzyszenie Motocyklowe Pionki, Instytut Pamięci Narodowej oraz ZHR.

KARTA ZGŁOSZENIOWA – aby pobrać KLIKNIJ TUTAJ (dostępna na dole w załącznikach)

Kartę znajdziecie także w galerii zdjęciowej, którą zamieściliśmy poniżej.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content