20.8 C
Pionki
sobota, 13 kwietnia, 2024

„Pilnie potrzebna krew”. W przyszłym tygodniu do Pionek przyjedzie krwiobus

Popularne

W czwartek, 26 maja w krwiobusie na parkingu pod budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach przy ulicy Zakładowej 5 w godzinach 8:30-12:30 odbędzie się zbiórka krwi.

Oddaj krew – Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach – krwiobus na parkingu przed MOK przy ul. Zakładowej 5

Możesz oddać krew jeśli masz 18-65 lat i posiadasz dowód osobisty (lub inny dokument ze zdjęciem), ważysz powyżej 50 kilogramów, nie chorowałeś na żółtaczkę, czujesz się zdrowy, zapoznasz się z „Informacją o chorobach zakaźnych dla krwiodawców” i wypełnisz kwestionariusz dla krwiodawców, a także jeśli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miałeś wykonanego zabiegu operacyjnego, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała.

Dawcami krwi nie mogą być kobiety: w ciąży, po porodzie lub zakończeniu ciąży w czasie 6 miesięcy; w okresie menstruacji i do trzech dni po jej zakończeniu. Przed pobraniem krwiodawca powinien też zjeść lekkostrawny posiłek i wypić około półtora litra płynów, w ciągu doby poprzedzającej pobranie krwi.

Zbiórkę krwi przeprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu. RCKiK w Radomiu informuje, że bezwzględnie przestrzega wszelkich zaleceń dotyczących higieny i dezynfekcji oraz ochrony osobistej dla pracowników Centrum, oraz osób przychodzących.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content