24.5 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

Pierwsza taka wystawa od dwóch lat w Kozienickim Domu Kultury

Popularne

spot_img

 „Szkice z pracowni UTW” to tytuł wystawy, którą będzie można już wkrótce oglądać w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Autorami plac plastycznych prezentowanych na wystawie są słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK. Otwarcie wystawy zaplanowano na środę, 12 stycznia, na godz. 12.30.

Wystawa „Szkice z pracowni UTW” to podsumowanie tego, co w I semestrze roku akademickiego 2021/22 robili słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury, podczas zajęć „nauka podstaw rysunku i malarstwa”. Zajęcia te prowadzone są przez magistra sztuki Wojciecha Stachurskiego. Na ekspozycji zobaczymy najlepsze spośród dziesiątek prac powstałych między październikiem, a grudniem 2021 roku. Ich tematem jest martwa natura.

– To pierwsza od dwóch lat wystawa grupy plastycznej działającej w ramach zajęć fakultatywnych naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Poprzednio prace tej grupy mieliśmy okazję oglądać w styczniu 2020 roku u nas, a następnie w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach – przypomina dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska. – Ta długa przerwa nie była spowodowana oczywiście brakiem weny, ale koniecznością, bowiem po naszej ostatniej wystawie nastał czas pandemii, która zmusiła nas do zawieszenia zajęć m.in. z rysunku i malarstwa – dodaje.

Po wielu miesiącach zajęć on-line, w październiku 2021 roku uzdolnieni plastycznie seniorzy z kozienickiego UTW mogli ponownie spotkać się przy sztalugach ze swoim nauczycielem i znowu zacząć tworzyć.

Cieszę się, że po tej przerwie nasi słuchacze chętnie wrócili na zajęcia, chwycili za narzędzia i postanowili szlifować swoje talenty. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że będziemy mogli spotkać się z nimi na żywo i w obecności autorów obejrzeć ich prace. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych  – mówi dyrektor Elwira Kozłowska.

Wernisaż wystawy odbędzie się 12 stycznia, o godz. 12.30 (po środowym wykładzie UTW), w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego. Organizatorzy przypominają o zasadach reżimu sanitarnego, m.in. o zasłanianiu maseczką ust i nosa. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.dkkozienice.pl.

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 16 lutego 2022 roku.

Organizatorami wydarzenia są Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

„Szkice z pracowni UTW”

Autorzy wystawy: Joanna Bacho, Barbara Dąbrowska, Elżbieta Kwiatkowska, Elżbieta Majewska, Bogumiła Janina Rzepkowska, Alicja Spyra, Lucyna Stępień, Alicja Szeliga, Zuzanna Tarnawska, Halina Wolszczak.

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content