23 C
Pionki
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img

Nowy rezonans magnetyczny trafił do szpitala powiatowego w Pionkach. Nowoczesne urządzenie pomoże w diagnostyce pacjentów

Popularne

spot_img

– Nareszcie jest i za kilka dni będzie działać. To spełnienie naszych marzeń, ale również marzeń mieszkańców Pionek i okolic. Rezonans był tutaj niezbędny. Dlatego cieszymy się, że pierwsze badania odbędą się tutaj już w czerwcu – mówi Bernarda Dudek, dyrektor szpitala powiatowego, gdzie trafiło we wtorek urządzenie warte ponad pięć milionów złotych.

Rezonans magnetyczny o wartości ponad 5 milionów złotych został przekazany nieodpłatnie szpitalowi przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.

fot. Starostwo Powiatowe w Radomiu

– We wtorek rano pod szpital w Pionkach przyjechała ciężarówka z Niemiec z pięciotonowym urządzeniem. Jego rozładunkiem i montażem zajęli się pracownicy tamtejszej firmy. Koszt adaptacji pomieszczeń dla tego konkretnego modelu rezonansu to ponad 2 miliony złotych. Trzeba było przesuwać istniejące ściany oraz zamontować dodatkowe urządzenia, w tym tak zwaną klatkę Faradaya. – informuje Starostwo Powiatowe w Radomiu

fot. Starostwo Powiatowe w Radomiu

Podłączenie, montaż i testy rezonansu urządzenia potrwają przynajmniej kilka dni. Dyrektor Bernarda Dudek zakłada, że już w czerwcu pacjenci będą mogli poddać się badaniu nowoczesnym rezonansem. To bardzo ważne, gdyż do tej pory, aby skorzystać z tego rodzaju diagnostyki, trzeba było jechać do Radomia lub Kozienic.

fot. Starostwo Powiatowe w Radomiu
fot. Starostwo Powiatowe w Radomiu

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Radomiu

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content