27.4 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

Nowy most w Janusznie za 3,4 mln zł. Do przetargu zgłosiło się 8 firm

Popularne

spot_img

Gmina Pionki planuje przeznaczyć 3,4 miliona złotych na rozbiórkę i budowę nowego mostu w Janusznie. W ogłoszonym niedawno przetargu udział wzięło aż 8 potencjalnych wykonawców. Oferty pięciu z nich mieszczą się w budżecie. Warto nadmienić, że na ten cel do kasy gminy trafiło 3,3 mln zł dofinansowania w ramach Polskiego Ładu.

W przetargu udział wzięło 8 potencjalnych wykonawców i oferty aż czterech z nich mieszczą się w wyznaczonym budżecie. Przypomnijmy, że kwota jaką planuje przeznaczyć na tą inwestycję gmina wynosi równe 3,4 mln zł. Pierwszą firmą, która chce podjąć rozbiórki i budowy mostu jest firma A-Z Bud, której oferta to 3 054 090, 00 zł. W przetargu wziął udział również BUDREM-1, a jego oferta to blisko 2,5 mln złotych. Nieco więcej życzy sobie KAWECKI S.C z Miedzianej góry, bo ponad 2,6 mln zł. Dalej jest firma Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY z ofertą na ponad 3,2 mln zł. Najdrożej pracę wyceniło konsorcjum firm PROBUDOWA oraz IMD, bo na kwotę, aż 4,5 mln złotych. Dalej znalazły się RAITIL z kwotą 3,4 mln zł oraz SALTOR – 2,8 MLN ZŁ. Wszystkie te oferty zawierały 7-letnią gwarancję. Firma B4 nie podała szacowanej kwoty, ani terminu gwarancji.

Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 8 miesięcy na zrealizowanie tejże inwestycji.

Z prac, które zostaną wykonane przy rozbiórce i budowie nowego mostu można wymienić między innymi wycinkę drzew i zakrzewień oraz wprowadzenie czasowej organizacji ruchu alternatywnymi drogami. Drewnianą, wyeksploatowaną konstrukcję zastąpią solidniejsze i trwalsze, betonowe materiały. Obecny most zostanie w całości rozebrany.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content