Dzisiaj jest niedziela, 09 maja 2021 r., 129 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora NORMOBARYCZNA flash1
[FOTO] Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Pierwszy dzwonek już za nami
Dodał: DL, 02-09-2019 12:35, odsłon: 2667
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass

W poniedziałek 2 września rozpoczął się rok szkolny 2018/2019. Do szkolnych ławek powróciło około 1272 dzieci ze szkół podstawowych w Pionkach. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2018/2019 oprócz uczniów klas I-VIII, grona pedagogicznego, dyrekcji szkół obecni byli również rodzice oraz zaproszeni goście z burmistrzem Robertem Kowalczykiem, oraz z jego zastępcą Kamilą Kaczorowską na czele.

D.H. CASINO WYPRZEDAŻ

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się o godzinie 9.00. 147 uczniów powróciło po wakacyjnej przerwie do szkoły. Uroczystość zainicjowało przecięcie wstęgi oraz poświęcenie nowej części szkoły. Wstęgę przecięli burmistrz Robert Kowalczyk, dyrektor Magdalena Deszczka, przewodnicząca rady rodziców Wioletta Grzywacz oraz uczennica drugiej klasy Hanna Fila.

 

Na szkolnym korytarzu można było również podziwiać wystawę fotograficzną, która prezentowała proces, a w tym poszczególne etapy modernizacji budynku szkoły. Poświęcenia budynku dokonał ksiądz Wojciech Tyburcy, proboszcz Parafii pod wezwaniem świętego Maksymiliana Marii Kolbe w Pionkach.

 

 Burmistrz Robert Kowalczyk, przewodnicząca rady rodziców Wioletta Grzywacz, uczennica drugiej klasy Hanna Fila oraz dyrektor Magdalena Deszczka przecięli wstęgę jako symbol otwarcia nowej części szkoły.

 

Kolejno uroczystość przeniosła się na salę gimnastyczną. Po komendzie "Baczność" został wprowadzony sztandar szkoły. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły – Magdalena Deszczka, która powitała wszystkich serdecznie. Szczególne słowa zostały skierowane do dzieci klas najmłodszych - klas I oraz ich rodziców. Dyrektor podkreślała jak istotną rolę w tym dniu pełni otwarcie nowej części szkoły.

 

- Szanowni państwo, dostojni goście, drogie dzieci. Witam wszystkich bardzo serdecznie w tym niezwykłym i szczególnie radosnym dla naszego środowiska dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, a przede wszystkim dniu otwarcia nowej części szkoły. To chwila, która powoli urzeczywistnia nasze marzenia, moje, nauczycieli, dzieci oraz rodziców – mówiła dyrektor Magdalena Deszczka.

 

Głos zabrał również burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk. – Kochane dzieci, drodzy rodzice, szanowni pedagodzy i zaproszeni goście. Jesteście wspaniałą społecznością, która tworzy bardzo dobrą atmosferę i klimat, potrzebny do tego żeby ta szkoła, która jest jedną z najmniejszych pionkowskich szkół mogła rozwijać się i być przyszłością naszego miasta. Podobnie także jak pozostałe szkoły. Obiecuję, że będę starał się wspierać panią dyrektor i szkołę – mówił burmistrz.

 


- Dzisiaj pierwszy kiedy niektórzy zaczynają swoją karierę edukacyjną, dlatego trzymam mocno kciuki przede wszystkim za pierwszoklasistów. Życzę wam, abyście odnaleźli się w tej szkole. Ta szkoła pokazuje, że jest przyjazna nie tylko dla rodziców, ale także dla was. Życzę wam, żeby te pierwsze dni były dla was jak najlżejsze i najbardziej przyjemne i abyście tutaj poznali swoich przyjaciół – zwracał się do uczniów burmistrz.

 

Głos zabrała również przewodnicząca rady rodziców Wioletta Grzywacz, która podkreślała, że mimo przeciwności z jakimi spotykała się szkoła ma ona teraz świetne warunki do nauki i prawidłowego rozwoju dzieci. Następnie w imieniu grona pedagogicznego, a także wszystkich pracowników szkoły zostały wręczone dyrektor Magdalenie Deszczce symboliczne kwiaty, a także podziękowania za trud, dzięki któremu Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 mogła osiągnąć standardy porównywalne z innymi szkołami w naszym mieście. Kolejno głos zabrał Stanisław Pacan, który gratulował między innymi rodzicom i dyrekcji za starania,  dzięki którym zawdzięcza się aktualną kondycję szkoły.

 

Następnie odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. Dyrektor Magdalena Deszczka za sprawą specjalnego ołówka mianowała każde dziecko z kolejna na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2.

 

 


Dla pierwszaków dzisiejsze rozpoczęcie było bardzo ważnym wydarzeniem. Zostali oficjalnie pasowani przez dyrektor szkoły na uczniów klasy pierwszej.

 

Po części oficjalnej przyszedł czas na artystyczną. Uczniowie szkoły zaprezentowali swoje niebywałe umiejętności i talenty. Był śpiew i gra na gitarze oraz akordeonie, a także niezwykły pokaz gimnastyczny.

 


 

Rozpoczęcie roku szkolnego w  Publicznej Szkole Podstawowej nr 1

 

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego rozpoczęła się o godzinie 8.30 w budynku przy ulicy Słowackiego, a  chwilę później, bo o 9.15 w budynku mieszczącym się przy ulicy Niepodległości. Inauguracja roku odbyła się na boisku szkolnym, a do szkoły po wakacjach powróciło 584 uczniów.

 


– Przed wami cały rok szkolny, który przyniesie nowe wyzwania. My jako pedagodzy dołożymy wszelkich starań, aby wydobyć od was te najlepsze cechy. To wszystko po to, żeby was mobilizować, dopingować do samodoskonalenia, których efekty przyjdą na pewno – mówił dyrektor Grzegorz Siek.

 

Dyrektor szkoły – Grzegorz Siek powitał również wszystkich gości, którzy przybyli na dzisiejszą uroczystość. Dyrektor w swoim przemówieniu nawiązał również do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, upamiętniając minutą ciszy wszystkich bohaterów, którzy walczyli o Polskę.

 

- Drodzy nauczyciele, Życzę wam, abyście z zapałem i zaangażowaniem przekazywali wiedzę uczniom, a także rozwijali się zawodowo. Wam szanowni rodzice życzę tego, abyście byli dumni ze swoich pociech i ich postępów – zwracała się do nauczycieli oraz rodziców zastępca burmistrza Kamila Kaczorowska.

 

Zastępca burmistrza Kamila Kaczorowska, która wystąpiła w imieniu swoim i burmistrza Roberta Kowalczyka złożyła życzenia uczniom szkoły. – Stoimy tu dziś, znów razem u progu nowego roku z nowymi siłami, nadziejami,  z uśmiechem na twarzy, pełni obaw i motywacji do walki. Walki, którą podejmiecie drodzy uczniowie wraz z pierwszym dzwonkiem. Walki w zdobywaniu wiedzy, ale również w kształtowaniu własnej osobowości. Dlatego w nowym roku życzę wam wszystkim wytrwałości, mądrości i przede wszystkim ambitnego podchodzenia do nakładanych na was obowiązków i oczekiwań – mówiła Kamila Kaczorowska.


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Szpital w Pionkach rozpoczyna stacjonarną rehabilitację dla osób po przeb...
Cambridge English First (dawniej FCE) to prestiżowy certyfikat  językowy,...
Fot. Kozienice24
Teresa Fryszkiewicz - wójt gminy Garbatka-Letnisko, w której się u...
Fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Ośrodek Staw Górny w Pionkach na przestrzeni ostatniego czasu całkowicie ...
Fot. Mateusz Palka
6 maja, kilka minut przed godziną 17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejski...
Fot. Kozienicki Dom Kultury - archiwum
W malowniczej scenerii amfiteatru nad Jeziorem Kozienickim odbędzie się uroczyst...
Fot. Mateusz Palka
W czwartek, 6 maja, około godziny 19:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miej...
Fot. Archiwum Nadleśnictwo Kozienice
Straż leśna Nadleśnictwa Kozienice, w środę 5 maja wykryła kolejną próbę ...
W poniedziałek, 10 maja zakończy się sezon grzewczy. PWKC poinformowało o wstrzy...
Cztery uratowane życia, 654 starsze osoby otoczone zdalną opieką – to obec...
Qba Janicki - fot. archiwum artysty
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radom...
Fot. archiwum Pionki24
Wiosenny lockdown w instytucjach kultury wciąż trwa. Epidemia i związane z nią o...
Fot. Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach
„Warszawska Syrenka” konkurs recytatorski z wieloletnią tradycją, kt...
Fot. archiwum Pionki24
Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że od 1 maja otwarte zostały pl...
Fot. Mateusz Palka
W poniedziałek, 3 maja po godzinie 18 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejsk...
fot.UMPionki
O remont kładki przy ulicy Wspólnej zabiegali mieszkańcy ulicy Łąkowej, P...
fot.Kolrowe Pudełko/FB
Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę ...
Fot. pionki.pl
Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że od 5 maja otwarty zostanie B...
Fot. Kozienicki Dom Kultury - archiwum
Zmiana formuły eliminacji do 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego...
Fot. Lincoln Beddoe/Shutterstock
Dziś rozpoczął się maturalny maraton. Uczniowie pionkowskich szkół ...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
Marzysz o tym, by każdego ranka budzić się wypoczętym i pełnym energii? Masz dosyć porannych bólów karku c...
Kupiliście sobie łoże małżeńskie? Potrzebujecie jeszcze do niego materaca, lecz nie wiecie, czy odpowiednim wyborem będz...
Materace możemy wybierać zgodnie z wymiarami, ale nie powinniśmy także zapominać o tym, jak ważny jest dobór pod ...
W Pionkach przy ulicy Parkowej zaplanowano inwestycję dwóch budynków IV kondygnacyjnych mieszkalnych wraz ...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Szkoła ZIELONE nabór 20.04.2021
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
DZIAŁKA ROLNO-BUDOWLANA
DZIAŁKA ROLNO-BUDOWLANA
Do sprzedania działka rolno-budowlana w miejscowości Laski niedaleko Pionek. Nieruchomość położona jest przy głównej drodze. Media prąd, kanalizacja,wodociąg w drodze. Powierzchnia 36000 m2. Szer.ponad 30 m
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
przy ul. A. Mickiewicza 4 w Pionkach. III piętro, 3 pokoje, kuchnia, łazienka, osobno WC o powierzchni 66,75 m2. Piwnica ok 19m2. Okolica cicha i spokojna. Tel. 884 101 430
WYNAJMĘ KAWALERKĘ
WYNAJMĘ KAWALERKĘ
Do wynajęcia kawalerka 24m2 w centrum Pionek częściowo umeblowana -/kuchnia, łazienka/ szczegóły pod tel.698282014
PRACA W FIRMIE SPRZĄTAJĄCEJ, PEŁNY ETAT
PRACA W FIRMIE SPRZĄTAJĄCEJ, PEŁNY ETAT
Potrzebna osoba do pomocy przy sprzątaniu. Umowa zlecenie 20zł netto za godzinę Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992