Dzisiaj jest wtorek, 18 maja 2021 r., 138 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Krzyżanowski BLOKI
Zakład Opiekuńczo Leczniczy w Pionkach oficjalnie otwarty
Dodał: JaW, 22-07-2015 14:21, odsłon: 8536

86 pacjentów będzie mogło skorzystać z oferty Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, który w piątek 10 lipca został oficjalnie otwarty przy ulicy 15 Stycznia w Pionkach. Budowa placówki, która trwała ponad 12 miesięcy, kosztowała prawie 8 milionów złotych.

D.H. CASINO WYPRZEDAŻ

Jest to dwupoziomowy obiekt o powierzchni 2211 metrów kwadratowych. Kolorowe, ciepłe i komfortowe pokoje nie przypominają sal szpitala. W każdym niewielka łazienka i duże okna, dzięki którym pomieszczenia są widne. Na obydwu piętrach znajduje się sala z kominkiem i wyjściem na taras. Są też sale rehabilitacyjne, basenarium, kuchnia, jadalnie i pokoje zabiegowe.

 

– Dziś oddajemy do użytku piękny, dwupoziomowy obiekt, mogący pomieścić 86 pacjentów. Nie było łatwo, ale jestem dumny, że po 6 latach walki z przeciwnościami finansowymi, administracyjnymi i personalnymi oraz dzięki zaangażowaniu i determinacji udało się stworzyć miejsce wyjątkowe i dające godne życie osobom starszym – mówił dyrektor SPZZOZ w Pionkach Aleksander Gawlik witając gości.

 

– Lata doświadczeń nauczyły mnie, że sukces nie spada z nieba. Dlatego pragnę podziękować tym, którzy ciężko pracowali na rzecz powstania ZOL-u w Pionkach i wspierali mnie w czasie trwania tej inwestycji. Dziękuję wszystkim instytucjom, które zdecydowały się na finansowanie budowy najnowocześniejszego kompleksu opieki dla osób starszych w naszym regionie – kontynuował Aleksander Gawlik.

 

 

Radości z oddania do użytku nowoczesnego obiektu nie krył Aleksander Gawlik (w środku), dyrektor SPZZOZ Pionki.

 

– Dziękuję panu dyrektorowi za swój upór i konsekwencję w działaniu, panu staroście, radzie powiatu, że nie zabrakło nam wspólnie mądrości i rozsądku w pracy – powiedział wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

 

– Tu nie ma jednego darczyńcy, tu każdy dołożył swoją rękę, być może i dla siebie w przyszłości. Tak powinniśmy działać w nowej perspektywie funduszy unijnych, a już niedługo zaczynają się konkursy. Społeczeństwu nie są potrzebne nasze szyldy organizacyjne, jest potrzebna taka infrastruktura. Dla nich nie ma znaczenia czy to zdobędzie PiS, PSL czy Platforma. Jeżeli jest obiekt, to korzystamy z niego wszyscy. Serdecznie gratuluję wielkiego sukces Pionek – podsumował wicemarszałek.

 

 

W otwarciu ZOL-u w Pionkach uczestniczył starosta radomski Mirosław Ślifirczyk, który był w gronie osób przecinających wstęgę.

 

Gratulacje dyrektorowi złożył także starosta Mirosław Ślifirczyk. – Myślę, że reprezentując samorząd powiatu radomskiego, czyli właściciela tego obiektu, wyrażam zadowolenie z momentu, który wieńczy wiele lat wysiłków nie tylko dyrekcji tego szpitala, ale również samorządu powiatu. Ten obiekt jest największym prezentem przede wszystkim dla mieszkańców Pionek, ale również dla mieszkańców powiatu. Gratulacje dla dyrektora, który był tak bardzo przekonany co do słuszności budowy tego zakładu i z taką determinacją walczył o to, żeby jednak nie zrezygnować z tych środków. To wszystko praca zbiorowa i praca wielu kadencji, stąd też wielkie podziękowania dla radnych Powiatu Radomskiego tej i wcześniejszych kadencji, jak również dla starosty Zdzisława Kieszkowskiego, który zapoczątkował starania o budowę tej placówki. Dziękuję także samorządowi województwa mazowieckiego za dofinansowanie prawie 5 mln zł. Oczywiście, czeka nas teraz dużo większe i poważniejsze zadanie o zakontraktowanie pozostałych 65 łóżek. Dlatego wielki apel do przedstawicieli NFZ o to, abyśmy mogli jak najszybciej zakontraktować pełne 86 łóżek – podsumował starosta.

 

 

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym znajdzie się miejsce dla 86 pacjentów.

 

Podziękowania i serdeczne życzenia wypełniły część oficjalną. Gratulacje dyrektorowi placówki złożyli również wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego Bożenna Pacholczak, radny województwa mazowieckiego Zbigniew Gołąbek, burmistrz Romuald Zawodnik ze swoim poprzednikiem Markiem Janeczkiem, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Radomiu Mariola Łodzińska, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szpitali oraz były starosta Zdzisław Kieszkowski.

 

Po wystąpieniach i oficjalnym przecięciu wstęgi, biskup Diecezji Radomskiej Piotr Turzyński poświęcił nowy obiekt i pobłogosławił wszystkich przybyłych gości.

 

 

ZOL został zbudowany przy szpitalu w Pionkach za kwotę prawie 8 milionów złotych.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
a może ktoś wreszcie ruszy temat ZOL-u? jest sala do rehabilitacji, ale niestety na piętrze i pensjonariusze z niej nie korzystają bo nie działa winda.... kto tam widział "basenarium"? to jest pokój do przetrzymywania, odkażania basenów, a nie miejsce wodnych kąpieli....aaa z kąpielą też jest problem, bo i owszem są cudne łazienki, ale niestety brodziki prysznicowe są takie wysokie, że niepełnosprawny z nich nie może skorzystać, nie tylko ten co jeździ na wózku, ale i ten co stoi ale potrzebuje pomocy (pielęgniarka ma wchodzić za pacjentem do kabiny?)... chyba trzeba wiele dopracować by to był sukces....
09-09-2015, 18:52:23
+ 25
- 3
odpowiedz
Witam
W Pionkowskim ZOL żądzą sprzątaczki, bo to prawa ręko pani kierowniczki z małego k bo kobieta nie daje sobie rady logistycznie. Rodziny Pacjentów są zbólwersowane , ponieważ Pielęgniarki,Opiekunki biegają i wychodzą z siebie - jest ich za mało kosztem zysku dla zol , natomiast Pani kieroowniczka jest ślepa ale nie głucha, bo sprzątaczki donoszą i chcą żądzić. Trzeba zatrudnić więćej opiekunek a zrezygnować ze sprzątaczek, a przynajmniej zatrudnić sprzątaczki salowe.Pani sprzątaczka DWA razy zetrze mopem powierzchnię płasą i się napracowała ,ogólnie mobing i w h--j nadgodzin, o które nawet pies z skusą dupą nie pyta się czy moźesz przyjśc.OGOLNIE gożej niź u krzyżanowskich, a pani kierowniczka głucha i ciemna , tylko słucha sprzątaczek, a nie sprzątzczek - salowych.BRAK zaangarzowania przez kierownictwo, myślę żę pora na zmiany. Pan dyr.Gawlik z pis a pani kierowniczka z kąd . Gdzie to prawo i spraiedliwoś Panie Gawlik CHYBA WYZUSK. Umowy podpisywane inblanko z opóźnienien- unowy o pracę i godziny nadliczbowe.Ogólnie pani kierowniczka nie daje sobie rady-cierpią pacjęći najwyższa pora na UWAGĘ Z TVN.
03-01-2016, 20:58:08
+ 29
- 27
odpowiedz
VIP
Ten wpis , to taki krzyk rozpaczy / givt /. Faktycznie walka z patologią jest trudna . Trudno przebić się przez układy , układziki . Jeśli widzimy zło i nie reagujemy , to też jesteśmy winni . Dobrze , że napisano . To w pionkowskich warunkach wymaga odwagi .
Dodane obrazki:
03-01-2016, 22:37:14
+ 29
- 27
odpowiedz
VIP
Tola, przestałem Cię lubić! Nie spodziewałem się tego po Tobie! (chociaż to nielubienie pewnie cofnę, jeśli dobrze zareagujesz na mój wpis).
Ten wpis givt to jest wpis grafomana, prostej i niewykształconej osoby, która ortografię i w ogóle pisanie ma za nic (na pewno lepiej mówi a może lepiej - plotkuje we wszystkich możłiwych kolejkach sklepowych). To jest wpis osoby zainteresowanej, ale nie można - tak jak Ty to zrobiłaś - uznać go za "krzyk rozpaczy" i do tego skierowany przeciwko jakimś układom, układzikom, złu jako takiemu, za to uznać jako głos przeciw tym, którzy są winni. Kobieto, w tym wpisie nie było ani słowa konkretów (były za to przekłamania, np. że Gawlik jest z PiS)! Muszę nieświadomym uzmysłowić, że w ostatnim czasie ZOL-owi przybyło prawie drugie tyle pacjentów i do tego stanu liczbowego należy dostosować dobór kadr ośrodka. Nie można tego zrobić od razu i bez uwzględnienia dostępnych środków finansowych. Tola, z Tobą o kwestiach finansowych próbowałem parokrotnie wymieniać poglądy, ale Ty zawsze mnie zbywałaś jakimś beznadziejnym argumentem, więc oceniam, że się na nich nie znasz. Pozwól więc komuś (czyli mnie), kto się na nich dobrze zna, wysnuć prognozę, że opisana w poście givt sytuacja się szybko zmieni a ZOL będzie jednostką, którą wszyscy będziemy się szczycić. A pojedynczy głos, który się pojawił po kilku miesiącach, nie będzie aktualny. Poza tym - ten, kto wie, niech się wypowie - czy nie widać różnicy jakościowej pomiędzy starym a nowym lokum dla tych najbardziej potrzebujących? Ale Pionkowicze, nawet kiedy dostają coś lepszego, to zawsze narzekają! Więc - nie dajmy się zwariować i nie słuchajmy pojedynczych, tendencyjnych wpisów, tylko uruchommy własne pokłady inteligencji, żeby mieć własne zdanie na każdy temat!
Piszę późno, bo wszedłem na forum po obejrzeniu bardzo ciekawego filmu na Polsacie pt. "Cena prawdy", który pokazał prawdę o tym, jak władza traktuje niewygodnych dziennikarzy. Po sobie widzę, że tak samo traktuje się tutaj niewygodnych forumowiczów (bo ja ani z komuny, ani z bezpieki, ani z jakiejkolwiek partii, człowiek wolny i piszę, co chcę, ale minusy lecą jak cholera. Na dowód podam, że w noc sylwestrową, kiedy ludzie bawili się, pili szampana, a potem odsypali, czyli raczej nie byli na forum - ja przez 10 nocnych godzin z przełomu 2015/2016 dostałem prawie 500 minusów i ani jednego plusa w klasyfikacji redakcyjnej - a nie było tego widać w wynikach moich pojedynczych wpisów!!! - czy nie śmieszne? Bawcie się tak dalej, cudaki!
04-01-2016, 01:36:37
+ 28
- 22
odpowiedz
VIP
"Bibku" macie coś wspólnego z naszą władzą WIELKIE EGO . To wpis prostej osoby , bez ukwiecenia i frazesów . Dla mnie wiarygodny w swej prostocie i żalu.Popracuj incognito w takiej placówce . Wtedy wymienimy uwagi . Nie upajaj się tak swoim dobrobytem i sukcesami . Fortuna kołem się toczy . Więcej empatii w Nowym Roku życzę . Lubić mnie nie musisz . Za egoistami i snobami nie przepadam . Mam prawo do swojego zdania . W Polsce prawo szariatu nie obowiązuje .
Dodane obrazki:
04-01-2016, 07:10:38
+ 31
- 25
odpowiedz
VIP
Nie zareagowałaś prawidłowo na mój wpis. Nie piszesz o meritum i nie odnosisz się do ŻADNEJ poruszonej przeze mnie kwestii! Twój wpis jest właśnie pełen frazesów i jakichś dziwnych, wydumanych treści, które są "ni w pięć, ni w dziewięć" i w ogóle są nie na temat.
Wymyślasz jakieś slogany pod moim adresem, wmawiasz mi jakieś niestworzone rzeczy, które są nieuprawnione, gdyż nie mają związku z tym, o czym napisałem. Jak mam traktować takie "wypociny"? Chyba tylko tak, że nie kieruje Tobą żadna wiedza, tylko lubisz bezsensownie mącić. No i jeszcze jedna bardzo ważna uwaga - ktoś Ci w tym bardzo usłużnie pomaga! Nawet domyślam się kto.
04-01-2016, 10:54:57
+ 24
- 24
odpowiedz
Chłopie, czy Ty nie widzisz, że za Toba ludzie zwyczajnie nie przepadają? I nie chodzi, jak Ci się wydaje, o to, że Twoje komentarze są tak celne i szczere, tylko dlatego, że się mądrzysz i wydaje Ci się, że wszystko wiesz lepiej. I tym sobie tłumacz ilość minusów jakie dostajesz i na jakie cały czas zwracasz niesamowitą uwagę. Zacznij tu wklejać teksty piosenek Varius Manx albo Kasi Kowalskiej, to może będziesz miał więcej plusów.
04-01-2016, 11:11:42
+ 28
- 23
odpowiedz
Bibek wytłumacz mi jak i również wszystkim czytelnikom Twoich komentarzy dlaczego z taką nienawiścią podchodzisz do ludzi w tym momencie mowa jest o osobie ktora no właśnie tu cenna uwaga nie musi być niewiadomo jak wykształcona żeby mogła powiedzieć tu swoje zdanie. Przecież też jest wolnym człowiekiem jak i Ty! Wg mnie jest to bardzo szczera wypowiedz. Dlaczego oceniasz przysłowiową "książkę po okładce"? Czyli budynek ZOL-u ze jest nowoczesny swietny i będziemy kiedyś z niego dumni , skoro nie wiesz jak jest w sercu ZOL-u a sercem takiego miejsca są ludzie którzy tam pracują. Gdyby nie kadra pracownicza ten budynek byłby nic nie warty. Boli mnie to ze jesteś tak zdystansowny i patrzysz na tak ważne rzeczy tylko i wyłącznie ze swojego punktu widzenia a jak powszechnie wiadomo punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia :) Brakuje Ci elastycznosci myslenia a to jest chyba gorsze od nie poprawnej ortografii :). Podsumowując w Takich miejscach jest nie tylko praca fizyczna ale i psychiczna. W pewnym momencie człowiek który pracuje w szpitalu /ZOL-u gdy widzi że jego praca jest niedoceniona, że jest brak szacunku do personelu to właśnie w akcie desperacji szuka tu pomocy i zrozumienia. Bibek a Tobie życzę na Nowy Rok więcej ruszania rękoma a mniej ruszania językiem bez powodu :) Dzięki wypomiedziom takich "prostych ludzi " my jako społeczność Pionek możemy dowiedzieć się o braku kompetencji w danych palcowkach aktualnie mowa jest o ZOL-u
04-01-2016, 14:58:54
+ 24
- 20
odpowiedz
VIP
Dziękuję za Twój wpis. Jest dla mnie zrozumiały, intencje również, ale uważam, że nie do końca dotyczy on istoty problemu (podobnie jak wpis observatora, na który odpowiem w dalszej kolejności).
1. Nie napisałem o givt niczego, co nie byłoby faktami! Że jest grafomanem, ma za nic ortografię, jest osobą prostą i niewykształconą, że plotkuje i - co wydaje mi się najważniejsze a na co nie zwróciłaś uwagi - jest osobą zainteresowaną oczernieniem kierownictwa ZOLu (bo pewnie tam pracuje i jest wśród tych niedocenianych, ale za to zmuszanych do nadmiernej pracy) - to są fakty! O nich się nie dyskutuje!
2. Ergo - nie podchodzę do givt z nienawiścią, tylko stwierdzam fakty! Dlaczego wmawiasz mi jakieś celowe i tendencyjne działanie?
3. Ja osobę, która wywołała temat (givt), całkowicie rozumiem, ale tylko w kontekście żalu, że za mało zarabia. To też jest fakt i nie ma o czym dyskutować. Ale przecież napisałem, że ZOL pod koniec roku przyjął znaczną ilość pacjentów a potrzeby kadrowe przy ich "obsłudze" oraz wynagrodzenia zależeć będą od środków finansowych, jakie ZOL otrzyma w nowym roku budżetowym! Dlaczego tego nie doczytałaś?
4. Informuję, że wiem, jak jest w "sercu ZOLu", bo mam tam kogoś bliskiego!
5. Nie zgadzam się z Twoim stwierdzeniem, że "sercem ZOLu są ludzie, którzy tam pracują". Moim zdaniem sercem ZOLu są pacjenci i to na nich powinna się koncentrowac uwaga całego personelu - a nie odwrotnie: najpierw kasa dla personelu a pacjentom jakiaś resztka, która zostanie! Piszesz, że gdyby nie kadra pracownicza ZOLu, to ten budynek byłby nic nie warty - zatem pytam: czy budynek ten zbudowano po to, żeby "kadra pracownicza" zmniejszyła liczbę bezrobotnych w Pionkach, czy dla ludzi starszych i wymagających opieki? Powtórzyć to pytanie jeszcze raz?
6. Nie uważam żeby moje wpisy były zwykłym "ruszaniem językiem bez powodu". Piszę to, co czuję oraz to, co chcę innym przekazać, ale w większości przypadków trafiam na debili, do których moje słowa nie docierają, bo - ich zdaniem - oni są najmądrzejsi i nie przyjmują nic co powie ktoś inny. Są odporni na wiedzę i na argumenty i tyle. Podać przykłady?
7. I na koniec - piszesz o braku kompetencji osób kierujących ZOLem, więc odpowiadam Ci słowami givt /cyt./ "W Pionkowskim ZOL żądzą sprzątaczki" (pisownia oryginalna). Więc raczej je oceniaj a nie mnie!
Przepraszam, ale masz do czynienia z człowiekiem bardzo konkretnym, który zarówno pisze, jak i czyta bardzo uważnie oraz nie cierpi czczej paplaniny dla samego gadania, więc nie wszystko, co wyżej napisałem, pewnie Ci się spodoba, ale chociaż spróbuj mnie zrozumieć, bo uważam, że potrafisz (w przeciwieństwie do mnie hahaha, nieźle się uśmiałem czytając ten fragment Twojego wpisu), gdyż posiadasz "elastyczność myślenia".
Pozdrawiam
04-01-2016, 16:49:25
+ 24
- 14
odpowiedz
VIP
No dobra, przyjmuję tę konwencję rozmowy - więc chłopie, nie widzę, że ludzie zwyczajnie za mną nie przepadają. Uważam, że przepadają mądrzy i inteligentni a nie przepadają nawiedzeni i prości. Tych pierwszych jest jednak więcej (co mnie cieszy), o czym świadczą oceny zamieszczane przez redakcję pod awatarem każdego forumowicza (na ten moment mam 10.690 plusów i 9.574 minusy, czyli razem sporo ponad 20 tysięcy ocen! - dla przykładu ty, chłopie, masz 158 plusów i 188 minusów, czyli razem sporo ponad 300 ocen! a zarejestrowaliśmy się na tym forum w tym samym czasie!!!!). Zabawa w plusy i minusy ma jednak tylko wtedy sens, kiedy jest rzetelna a - moim zdaniem - nie jest. Dam przykład: o godz. 10:54 napisałem niezbyt pochlebny dla toli wpis i z ciekawości zapisałem, jakie oceny ma ona i jakie mam ja (tak żeby porównać, co będzie za kilka godzin). I co się okazało? - o godz. 11:00 ja miałem 10.665 plusów a mam teraz 10.690, czyli przybyło mi ich 25 a tola miała o godz. 11:00 5.964 plusy a ma teraz 6.061, czyli przez 6 godzin przybyło ich 97 - ciekawy wynik, bo tola ma na tej stronce 2 wpisy o łacznej sumie 25 plusów! Rozumiesz, bo ja...tak! Ale jeszcze ciekawiej jest przy minusach: ja o godz. 11:00 miałem ich 9.549 a teraz mam 9.574, czyli przybyło mi ich 25 a tola o godz. 11:00 miała 1.842 minusy a teraz ma ich 1.835, czyli ubyło jej ich 7! Rozumiesz, bo ja...tak! I ty, chłopie, piszesz o tym, że ktos tam za kimś nie przepada? Powiem ci jedno: jeszcze w swoim życiu nie spotkałeś tak konkretnego faceta jak ja! Bo mi nie chodzi o jakiś tani poklask, tylko o konkrety, o fakty, nie o zwykłe i nawiedzone pieprzenie o żydach, komunie, ubecji, aferach PO itd., tylko o realne spojrzenie na rzeczywistość i jej ocenę! Dlatego gadaj ze mną, chłopie, konkretnie a nie tak, jak teraz czy wtedy, kiedy dałeś plamy przy swojej wypowiedzi o rozkazach w wojsku przy okazji komentowania artykułu o 850 tonach nitrocelulozy znalezionej na terenie Pronitu. Przypomnieć ci, ile dostałeś plusów i minusów? A ile ja?
I jeszcze jedna uwaga: ja nie mam zwyczaju się mądrzyć i mieć zawsze rację, jestem raczej człowiekiem skromnym, ale jednocześnie nie pozwalam sobie na to, żeby ktoś gadał głupoty a ja, mając ewidentną rację, zgadzał się z tymi głupotami. Nigdy w życiu! I być może dlatego to wygląda z pozoru na mądrzenie się, ale jest to z mojej strony tylko zwykła "walka" o prawdę i fakty. Więc przyjmij to do wiadomości i nie pisz o mnie więcej takich bzdur.
04-01-2016, 17:33:16
+ 23
- 14
odpowiedz
VIP
"Bibku" dzięki Tobie dowiedziałam się właśnie jak sprawdzić + i - . Mnie to aż tak nie kręci jak Ciebie . Pojawiły się brzydkie insynuacje z Twojej strony . Są ferie , ludzie czytają stare wpisy . Przy moich są memy . Twoje są "puste" i to straszydło na fotce . Nie szukaj drugiego dna , bo go nie ma . Nie masz racji , ale idziesz w zaparte . DAJ SIĘ LUBIĆ . Jeszcze jedno . Przeczytaj ze zrozumieniem to , co napisałeś . I przeproś 3 osoby .
Dodane obrazki:
04-01-2016, 18:50:25
+ 19
- 24
odpowiedz
Bibek zachowujesz się jak rozwydorzony nastolatek który cieszysz się z ilości lajkow na Facebooku i myśli ze ma fame(tłumaczenie : sława, popularność). Ciebie tak kręcą jakieś głupie plusy i minusy a zachowujesz się tak jaby by sensem twojego życia. Odnoszę wrażenie że jesteś przeraźliwie nudnym człowiekiem który nie ma innego zycia prócz tego na forum. To taka mała dygresja. A wracając do Twojego komentarza elastyczność myślenia polega na analizowaniu sytuacji na wszelakie sposoby a nie tylko na swój a innych opinii całkowite wyeliminowanie i nie branie pod uwagę. Worce jeszcze do ZOLu oczywsicie że Pacjenci tam są najwazniesi ale.jak można o nich zadbać skoro brakuje osób przecież Givt wspomniał o tym w swoim komentarzu ! Czytaj ze zrozumieniem ! Napisał ze przede wszystkim cierpią pacjenci którzy nie mają należytej opieki a skoro jest zbyt mało personelu to oznacza a pracownicy są przemeczeni I jesli maja pracować za marne grosze i przepalac to swoim zdrowiem to wiesz wcale nie dziwi mnie ten apel. Widzę że jesteś bardzo chętny na posługę w ramach wolontariatu! Tak Bibek pojdzie i będzie pomagał za darmo pewna jestem ze ucieklbys z tamtad po jednym dyżurze. Wiem co mówię pooniewaz pracuje w szpitalu i widzę jak to wygląda właśnie od srodka. Zdania mojego nie zmienisz .
04-01-2016, 19:09:24
+ 16
- 24
odpowiedz
VIP
Zacznę od pretensji do redakcji, bo nie dość, że ma gdzieś moje (czyli jednego z forumowiczów) zastrzeżenia do zasłaniania wpisów poprzecznymi reklamami (ani słowa odpowiedzi), to jeszcze nie wprowadza oczywistych standardów praktykowanych powszechnie przy komentarzach, tj. nie podaje na dole okienka ile znaków jest do wykorzystania i na bieżąco nie podaje, ile jeszcze zostało do końca komentarza). Bez sensu, bo napisałem fajny komentarz do Twojego wpisu, ale (mój błąd, że go wczesniej nie skopiowałem) poleciał - bez ostrzeżenia - w kosmos! Zacznę więc od nowa w kolejnym wpisie, ale szkoda tej pierwszej myśli, która zawsze jest najcelniejsza.
04-01-2016, 20:15:51
+ 24
- 10
odpowiedz
"Nie zareagowałaś prawidłowo na mój wpis"
Nawyki ze starej oraganizacji pozostaly.
04-01-2016, 20:37:16
+ 21
- 25
odpowiedz
VIP
Teraz drugi mój wpis i od razu do adremu:
1. Plusy i minusy sa pięknym materiałem do badań socjologicznych. Ja ich nie traktuję jako coś za czy przeciwko ocenom mojej osoby (bo mi to wisi), ale pewne zjawiska powtarzalne są warte uwagi. Taki przykład: pomiędzy godziną 11:00 a 17:00 Ty na stronce o politycznej rezygnacji Belowskiego dostałaś w każdym wpisie 5 plusów i także po 5 plusów w każdym wpisie dostał Orzel i polon. Dziwne? Nie, dla myślących - oczywiste! I przy okazji takie pytanie: czy oprócz mnie ktoś na ty forum oprócz czytania treści wpisów interesuje się tym, "z jakiej pozycji" jest to robione? Odpowiadam: nikt, bo każdy jest zainteresowany gadaniem, plotkowaniem, krytyką władzy (oczywiście - poprzedniej) a nie rzetelną wiedzą socjologiczną.
2. Mój awatar jest celowo denerwujący, żeby nikt nie myślał, że ze mną będzie łatwo dyskutować. Ale okazuje się, że na tym forum nie ma raczej dyskusji, tylko jest krytyka jednego przez drugiego - za jego przynależność obecną, za jego przynależność poprzednią, za wymądrzanie się (to o mnie - więc zawsze odpowiadam: trzeba się było uczyć, byłbyś mądrzejszy!) itp. Awatara nie zmienię!
3. Nie chcę na siłę, żeby mnie ktoś lubił. Wolę, żeby mnie nie lubił, ale niech to wyrazi, poda argumenty, ja mu odpowiem, potem on mi, ja się do tego ustosunkuję i albo będzie zgoda na poglądy, albo protokół rozbieżności. Ale to nie powinno zmieniać naszych relacji: szacunek dla zdań i poglądów odmiennych, inne sympatie polityczne, ale zawsze - bo jakże by inaczej, durnie - trzeba iść razem na piwo, bo oprócz polityki są inne ważne tematy do przegadania!
4. Co do przepraszania: jeśli ktoś poczuł się obrażony moimi wpisami, to oczywiście przepraszam wszystkich. Nie było moim celem obrażanie, tylko merytoryczna dyskusja.Tylko nie wiem, o których trzech osobach piszesz. Ale uwaga: nie przepraszam tych, którzy są nawiedzeni i nadają się - powołuję się na Antka - do Krychnowic. Chyba, że zostaną skutecznie wyleczeni i trzeźwo popatrzą na kraj, jaki nam tworzy wiadomy prezes i wiadomy dyrektor ojciec.
04-01-2016, 20:46:11
+ 23
- 18
odpowiedz
VIP
Jeszcze mnie nie poznałeś? A pisałem tyle razy, że nie mam najmniejszego związku z tą "starą organizacją". Zastanawiam się, dlaczego ludzie są najzwyczajniej w świecie głupi! Mówi im się coś (począwszy od rodziców i nauczycieli w szkole, że 2 x 2 = 4 itd) a oni swoje. Żenujące!
A co do meritum: tak, tola nie zareagowała prawidłowo na mój wpis (wyjaśniamy sobie, dlaczego to zrobiła, w dalszej dyskusji), ale ty wybrałeś tylko jedno zdanie z mojego wpisu i wyrwałeś je z kontekstu. To jest bezczelna manipulacja. Dlatego przypomnę początek mojego wpisu /cyt./ "Nie zareagowałaś prawidłowo na mój wpis. Nie piszesz o meritum i nie odnosisz się do ŻADNEJ poruszonej przeze mnie kwestii!"
Czy teraz rozumiesz, dlaczego tak napisałem? Bo Jej reakcja na mój wpis nie była merytoryczna! Opanuj się i cztaj dokładnie.
A tak na marginesie: jak ja mogłem z tobą rozwiązywać łamigłówkę Einsteina, skoro po mojej - PRAWIDŁOWEJ LOGICZNIE!!! - odpowiedzi nic nie odpowiedziałeś, ani na tak, ani na nie, tylko byłeś za jednym rozwiązaniem a ja podałem inne, też logicznie dobre i warte jakieś tam miliony dolarów? Sam się dziwię po twoich teraźniejszych wpisach, bo wydawało mi się, że zarówno twój nick (można było domniemywać, że człowiek spokojny, a więc rozważny, mądry itd.), jak i ówczesna konfrontacja między nami odnośnie do znajomości języka angielskiego wskazywała, że mam do czynienia z człowiekiem na poziomie, a tu siurpryza! Ktoś zupełnie inny - czyli....fałszywy!
04-01-2016, 21:09:08
+ 23
- 17
odpowiedz
VIP
Przykro mi to mówić, ale nie umiesz czytać dokładnie. Napisałem mianowicie, że rozumiem intencje Twojego wpisu i że nie piszesz na temat. A Ty co? Odpowiadasz o moim młodzieńczym zachowaniu (za co dzięki! młodsi już nie będziemy), o fascynacji lajkami (oświadczam wszem i wobec - nie mam konta na facebooku, bo uważam go za największą głupotę naszej współczesności; zobacz, siedzę na kiblu, fajny glut mi wyszedł, co? - ludzie , puknijcie sie w ten głupi łeb!), piszesz, że jestem nudny (rozumiem, ze mnie nie podrywasz, bo byś się przekonała) itd. To jest na temat?
Wbrew pozorom, tylko musisz przeczytać bardzo dokładnie, słowo w słowo, to, co napisałeś od słów "oczywiście że Pacjenci..", masz pełną rację, tylko jakoś nie zdajesz sobie z tego sprawy a wnioski końcowe w ogóle z tej wypowiedzi nie wynikają.
04-01-2016, 21:32:19
+ 22
- 16
odpowiedz
Ale jakiej plamy? Mówiąc o tym, że MON jest odpowiedzialny za kierowanie w czasie pokoju całokształtem działalności sił zbrojnych; przygotowywanie założeń obronnych państwa, w tym propozycji dotyczących rozwoju i struktury sił zbrojnych? To poczytaj może trochę ustaw? Np taką o urzędzie Ministra Obrony Narodowej? Być może będzie Ci łatwiej pewne rzeczy zrozumieć. I zrozum, że mnie naprawdę nie obchodzi ile ja mam plusów, a ile minusów. Przedstawiasz mi jakieś wyliczenia, cyferki, nie zdając sobie chyba sprawy z tego, że mi to kompletnie wisi. Nie mierz mnie w tym zakresie swoją miarą, bo nie wszyscy mają podobne Tobie obsesje. Komentuje tutaj coś od wielkiego dzwonu, więc stąd zapewne wynika różnica w tych wszystkich + i -. A nie komentuje ponieważ od długiego czasu w Pionkach nie mieszkam i uważam, że większości spraw zwyczajnie nie wypada mi komentować, ponieważ ich nie znam. A co do Twojego mądrzenia się i walki o prawdę i fakty, to problem polega na tym, że Ty sobie często sam tą prawdę i te fakty kreujesz. I potem ich bronisz, jako że Twoje i nikt Ci ich podważał nie będzie. I wtedy jest to już śmieszne. Ja Ci w swoim wczesniejszym wpisie niczego nie zarzucałem, za wyjątkiem tego, że za Tobą na tym forum ludzie nie przepadają, ale to ciężko nazwać zarzutem. To akurat tak przez Ciebie wielbiony "fakt". Byłeś w ZOL-u, rozmawiałeś z kimś, masz tam jakiś znajomych, że z taką pewnością odrzuciłeś zarzuty opisane powyżej przez użytkownika "givt"? Jeśli nie, to lepiej zamilknąć, niż się dalej błaźnić.
05-01-2016, 11:44:37
+ 12
- 19
odpowiedz
To jednak nie chcesz przyznac sie do starych kolorow.
05-01-2016, 13:46:13
+ 12
- 19
odpowiedz
VIP
Temat twojej plamy w sprawie rozkazów w MON skomentowałem ja oraz internauci. Wyniki znasz, więc lepiej już nie poruszaj tego tematu.
Nie przeczytałeś chyba mojego postu dokładnie, bo napisałem, że w ZOLu mam kogoś bliskiego, więc znam ten obiekt zarówno z zewnątrz (to do Anastasii), jak i z wewnątrz oraz z opowieści pacjentów. Wystarczy?
Co do plusów i minusów - ja nie mam obsesji, jak piszesz, na tym punkcie, tylko wydaje mi się to dziwne! Nie może się wydawać? A tobie się nie wydaje - 500 minusów w parę sylwestrowych godzin?
Więc, jeśli pozwolisz, będę się nadal błaźnił - bo cóż, nigdy nie będę tolerował jeśli ktoś swoje wypowiedzi wygłasza na emocjach a nie na faktach. Taki ktoś jest dla mnie nikim. Zerem takim samym jak pan Ziobro (którego Szydło, czytaj Kaczor, wybrali na ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego).
05-01-2016, 14:31:56
+ 16
- 6
odpowiedz
VIP
Forumowicze dali ci 2 plusy, ale chyba sami nie wiedzą, o czym wcześniej pisaliśmy ze sobą. Taki owczy pęd, co nie?
A na poważnie: nie wiem o co ci chodzi. Jakie stare, jakie kolory, jakie przyznawanie się (no bo chyba chodzi ci o jakąś moją przeszłość)? Prosiłem cię, żebyś pisał konkretnie, a ty nic.
05-01-2016, 14:37:38
+ 18
- 7
odpowiedz
Prokuratorem generalnym jest póki co Pan Seremet. Ale to na pewno wiesz i to tylko takie uporszczenie z Twojej strony.
05-01-2016, 16:40:43
+ 8
- 17
odpowiedz
Ja nie wiem co forumowicze skomentowali i nie wiem w jaki sposób, ale wiem co jest zapisane w obowiązującym w Polsce prawie. I dziękuję za sugestie co do tego jakie tematy mogę, a jakich nie mogę poruszać, ale jeśli pozwolisz, nie zastosuję się.
05-01-2016, 16:44:46
+ 8
- 17
odpowiedz
Ja nie wiem co forumowicze skomentowali i nie wiem w jaki sposób, ale wiem co jest zapisane w obowiązującym w Polsce prawie. I dziękuję za sugestie co do tego jakie tematy mogę, a jakich nie mogę poruszać, ale jeśli pozwolisz, nie zastosuję się.
05-01-2016, 16:47:20
+ 8
- 17
odpowiedz
VIP
Pierwsza sprawa: pan Seremet już za chwilę nie będzie prokuratorem generalnym a będzie nim pan Ziobro. Ja mam chyba jakiś taki zmysł polityczny, bo moje prognozy się sprawdzają (np. ta, że szefem telewizji "państwowej", czytaj: PiSowskiej, będzie Jacek Kurski - prorokuję, zobaczymy).
Druga sprawa: pozwalam na poruszanie przez ciebie na tym forum wszystkich tematów, jakie chcesz.
Trzecia sprawa: dziękuję, że w swoim poście nie poruszyłeś już spraw rozkazów w MON i ZOLu.
05-01-2016, 19:15:40
+ 17
- 5
odpowiedz
Temat o pionkowskim ZOL a czytam durne komentarze o to ile ktoś komuś dał plusów i minusów żałosne
05-01-2016, 22:21:24
+ 10
- 16
odpowiedz
VIP
Poska wygrała w siatkę z Serbią. Toj jest temat do dyskusji, czy żałosny? Powiem ci, że każdy temat jest dobry, ale ty jakoś nie jesteś!
05-01-2016, 22:52:14
+ 15
- 7
odpowiedz
Artykuł jest o ZOL umiesz czytać ze zrozumieniem?? Bo jak nie to czas skończyć szkołe podstawową chociaż zaocznie
06-01-2016, 07:30:45
+ 7
- 17
odpowiedz
VIP
Kiedy tak sobie śpię albo nie śpię i mam wyłączony umysł to jakoś tak przychodzą mi do głowy różne głupoty które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością ale są jakieś takie normalne lub nie są ale cóż nie ma obawy są przecież ode mnie madrzejśi którzy mi wszystko wytłumaczą a głupota z mojej głowy sama zejdzie i już nie powróci ani na moment to wtedy ja jakoś tak się czuję lepszy mądrzejszy i pozbawiony balastu wiedzy bo co to oni niech ten balast noszą bo oni są madrzejsi i ta ich wiedza tryska na całe Pionki jak fontanna pod Biedronką ale cholera ona tryska tylko wtedy kiedy nie ma mrozu więc czasami nie tryska ale oni wtedy przecież też są mądrzy.
No dobra - to było coś na wzór Jamesa Joyce'a, ale - z szacunkiem dla Mistrza - nie chcę się równać, bo mogę Mu co najwyżej stopy całować. Ale dla ciebie, śmieszny człowieczku, to jest pewien mój manifest niezgody na takie wpisy, jakie ty prezentujesz. Gdybyś myślał, to byś się domyślił, że mój wpis był przekorny, nie dotyczył ZOLu, ale ktoś "mądry" przyczepił się do "Zera" (a nie do meritum) i dalej poszło po pionkowskiemu! Więc co mam powiedzieć?
Ale skoro poruszyłeś temat wykształcenia - nie czytasz moich wpisów dokładnie, więc przypominam: jestem magistrem ekonomii, przewód doktorski nie został przeze mnie dokończony, bo w nie pasował do ówczesnego systemu, mam wiedzę i doświadczenie prawnicze, mam kilkadziesiąt publikacji naukowych, jestem od ponad 30-tu lat dyrektorem... Czekaj, co jeszcze dodać? Nic nie dodam, ale tobie polecam jedno - zanim coś napiszesz, to zastanów się, czy wiesz, do kogo piszesz! Nie ten poziom, nie-kolego!
06-01-2016, 13:58:39
+ 15
- 5
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Pionkowskie Morsy
Tym razem nie będą kąpać się w lodowatej wodzie, a będą sprzątać. Członkowie Sto...
Fot. Tymex Boxing Promotion
Utalentowany i niepokonany Oskar Wierzejski (4-0) kontra ukraiński Mistrz GROMDY...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Od 20 maja 2021 roku, w życie wchodzą nowe przepisy, dotyczące między innymi hul...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Moto Kropla to ogólnopolska akcja krwiodawstwa organizowana przez niezrze...
Fot. www.gov.pl
W dniach 17-21 maja, na terenie województwa mazowieckiego planowane jest ...
Fot. Powiat Radomski, Mariusz Siczek, UM Pionki/ czytelnik
Jak informuje Biuro Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Radomiu, po...
Fot. Tymex Boxing Promotion
- Nie jestem jeszcze gotowy o wszystkim opowiedzieć, ale byłem na granicy życia ...
Fot. Urząd Miasta Pionki
Miastu Pionki udało się pozyskać kolejne środki zewnętrzne. Tym razem pozyskano ...
archiwum. Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
W czerwcu ubiegłego roku miało miejsce wielkie otwarcie parku linowego w Kozieni...
Do niecodziennej sytuacji doszło w dniu wczorajszym podczas obrad XXXVII Nadzwyc...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Moto Kropla to ogólnopolska akcja krwiodawstwa organizowana przez niezrze...
Fot. Kozienicki Dom Kultury
Nie 29 maja, a tydzień wcześniej. Już w piątek, 21 maja, Kozienicki Dom Kultury ...
Fot. archiwum - dyrektor Włodzimierz Pujanek
MCSW Elektrownia reaktywuje działalność stacjonarną po zniesieniu obostrzeń. Mie...
Ulica Mickiewicza w Pionkach. Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Dziury w jezdniach po zimie to normalne zjawisko, jednak w tym roku nagłe zmiany...
Fot. archiwum prywatne
Policjanci, rodzina i przyjaciele poszukiwali 14-letniej Martyny z Pionek. Nasto...
Fot. Lidia Zaczyńska - Nadleśnictwo Kozienice
Wychodząc naprzeciw licznym wnioskom ze strony turystów rowerowych Nadleś...
Droga w Suskowoli Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - archiwum
Kierowcy od lat czekają na remont drogi wiodącej do Zwolenia. Dziury, fałdy, row...
Foto główne: Krystian Maj/KPRM
W środę poznaliśmy decyzję rządu dotyczącą dalszego luzowania obostrzeń. Restryk...
Fot. Tymex Boxing Promotion
- To były bardzo intensywne dni w Polsce, a Damian Wrzesiński jest pięściarze...
Fot. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej
Rusza druga edycja projektu skierowanego dla pracodawców wspierających żo...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
Marzysz o tym, by każdego ranka budzić się wypoczętym i pełnym energii? Masz dosyć porannych bólów karku c...
Kupiliście sobie łoże małżeńskie? Potrzebujecie jeszcze do niego materaca, lecz nie wiecie, czy odpowiednim wyborem będz...
Materace możemy wybierać zgodnie z wymiarami, ale nie powinniśmy także zapominać o tym, jak ważny jest dobór pod ...
W Pionkach przy ulicy Parkowej zaplanowano inwestycję dwóch budynków IV kondygnacyjnych mieszkalnych wraz ...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Szkoła ZIELONE nabór 20.04.2021
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
DZIAŁKA ROLNO-BUDOWLANA
DZIAŁKA ROLNO-BUDOWLANA
Do sprzedania działka rolno-budowlana w miejscowości Laski niedaleko Pionek. Nieruchomość położona jest przy głównej drodze. Media prąd, kanalizacja,wodociąg w drodze. Powierzchnia 36000 m2. Szer.ponad 30 m
PRYWATNE ŁOWISKO W MIRENIU ZAPRASZA!
PRYWATNE ŁOWISKO W MIRENIU ZAPRASZA!
Wędkarstwo - dla jednych to kolejny sposób na spędzenie wolnego czasu, dla innych to coś więcej. Wędkowanie to również dobry sposób na nauczenie się cierpliwości i radzenie sobie ze stresem.   Dlatego zapraszamy do prywatne łowi...
PRACA W FIRMIE SPRZĄTAJĄCEJ, PEŁNY ETAT
PRACA W FIRMIE SPRZĄTAJĄCEJ, PEŁNY ETAT
Potrzebna osoba do pomocy przy sprzątaniu. Umowa zlecenie 20zł netto za godzinę Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992