Dzisiaj jest piątek, 23 lipca 2021 r., 204 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
(Wideo) Pierwsi w regionie. Radni udzielili absolutorium Robertowi Kowalczykowi
Dodał: MarBas, 27-05-2017 12:18, odsłon: 15334
fot. Mariusz Grotkowski
fot. Mariusz Grotkowski

Radni jednogłośnie podjęli w piątek uchwałę o udzieleniu absolutorium Wójtowi Gminy Garbatka-Letnisko Robertowi Kowalczykowi. Była to pierwsza z tegorocznych sesji absolutoryjnych w naszym regionie.

D.H. CASINO WYPRZEDAŻ 50%

W piątek 26 maja w lokalu po Gminnym Centrum Rekreacji, Sportu i Promocji w Garbatce-Letnisku odbyła się XXV Sesja Rady Gminy Garbatka-Letnisko VII kadencji. Wśród uchwał zaplanowanych na to posiedzenie znalazła się również ta dotycząca absolutorium.

 

Radni po zapoznaniu się z opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz Komisji Rewizyjnej zdecydowali o jednogłośnym udzieleniu absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2016 wójtowi Robertowi Kowalczykowi.

 

Świetny wynik finansowy

 

Gospodarz gminy podkreślił wzorową współpracę z radnymi. - Ta współpraca układa się bardzo dobrze na każdej płaszczyźnie - podkreślał, dodając: - Podsumowanie wykonania budżetu to również dobra okazja do refleksji i omówienia wyników finansowych, a te wyglądają bardzo dobrze. Na koniec roku 2016 zadłużenie gminy spadło poniżej 30 procent. Takiego wyniku nie było bardzo dawno, to obecnie jest wręcz rzadkością w samorządach. Co trzeba podkreślić, dzięki odpowiednim decyzjom udaje się połączyć nowe inwestycje, które się regularnie pojawiają z jednoczesnym oszczędzaniem, co najlepiej obrazują coraz lepsze wskaźniki.

 

Wysoko w rankingach

 

O tym, że rezultaty osiągane przez Gminę Garbatka-Letnisko wyglądają świetnie, mówi szereg różnych rankingów. Warto przypomnieć chociażby ostatni Ranking Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego, który późnią jesienią zaprezentował prof. dr hab. Eugeniusz Sobczak, wykładowca na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. Ranking przygotowywany jest od kilkunastu lat i uwzględnia wszystkie polskie miasta i gminy, a profesor opiera swoje zestawienie na 15 wskaźnikach.

 

Chodzi m.in. o wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczbę osób pracujących na 1000 mieszkańców, liczbę podmiotów gospodarczych na 1000 mieszkańców, saldo migracji, liczbę absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na 1000 mieszkańców czy odsetek mieszkańców objętych usługami wodociągowymi oraz korzystających z oczyszczalni ścieków. Całość dotyka trzech obszarów rozwoju: społecznego, gospodarczego i ochrony środowiska.

 

Na 1563 gminy wiejskie w całej Polsce Garbatka zajęła wysokie 318. miejsce, daleko wyprzedzając inne gminy wiejskie z powiatu kozienickiego. Kolejny Grabów nad Pilicą był 833., a pozostałe w trzeciej pięćsetce. 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Szanowna redakcjo. Co nas obchodzi co dzieje się w Garbatce. Jak już to piszcie o tym na kozienice24 bo do powiatu wkz należy ta miejscowość (tam nie znalazłem o tym artykułu). Jaki cel macie w pisaniu o zajefajnosci radnych jakiejś wsi spoza naszego regionu i co to ma do Pionek?
28-05-2017, 15:17:48
+ 20
- 17
odpowiedz
A co do jasnej ciasnej ma wspólnego wiocha z powiatu kozienickiego z pionkami? kogo to obchodzi co sie tam dzieje?czy pan redaktor ma tam ciocie,albo wujka ze zasypuje nas tymi pierdołami?Jak w garbatce wójt bedzie miał biegunke ,to tez o tym napiszecie? to ziemia KOZIENICKA!!!!! PO H...PISAC O TYM NA pionki24?
28-05-2017, 22:37:50
+ 14
- 20
odpowiedz

Idąc waszym tokiem myślenia nie powinniśmy pokazywać niczego, co nie jest związane z Pionkami. Nie powinniśmy informować o koncertach i wydarzeniach z okolicy. Nie powinniśmy realizować relacji z takich wydarzeń jak „Pogoń za Wiosną”, „Dni Garbatki”, „Sołtysiady” czy „Motor Bike”. To tylko kilka wydarzeń z tej „wiochy” jak ją nazywacie, które cieszą się dużą popularnością również wśród mieszkańców Pionek. Bo ta „wiocha” leży niespełna 15 km. Od Pionek, bo ta „wiocha” do której nasi mieszkańcy jeżdżą rowerami nad wodę. Na koniec, ta wiocha potrafi się promować lepiej niż same Pionki w całej okolicy.

Waszym zdaniem o wydarzeniach politycznych, kulturalnych czy sportowych ościennych gmin nie powinniśmy informować. Zapominacie jednak, że wiele się dzieje, tuż za „miedzą” a Pionki to nie pępek świata, kraju czy powiatu. Obecnie do końca czerwca we wszystkich gminach w kraju odbędą się głosowania absolutoryjne. W naszym regionie jako pierwsi głosowali radni Garbatki. To ciekawostka z „wiochy” dla innych lokalnych polityków, którzy czytają nasze serwisy. Ten sam przykład dotyczy miejscowości Kozienice, w której dzieje się więcej w ciągu jednego roku niż tutaj przez kilka lat. To się nazywa promocja. Każdy dba o swoje podwórko. Wam jak widać wystarczy pisanie o samych złych rzeczach z tego miasta, bo nauczyliście się jedynie narzekać i krytykować wszystko i wszystkich.

Na koniec powiem, że Pionki24 to medium, które wraz z siostrzanymi redakcjami z Kozienic i Zwolenia dociera do ponad 100 tys. czytelników w całym regionie (nie licząc miasta Radom).To największe medium działające w internecie, z którym chętnie współpracują gminy, instytucje czy stowarzyszenia. Pomyślcie jak widzą nas (was komentujących) mieszkańców Pionek inni okoliczni mieszkańcy czytając takie komentarze. Pomyślcie choć przez chwilę.

Mariusz Grotkowski


29-05-2017, 08:03:34
+ 21
- 15
odpowiedz
VIP
I masz rację !
Jest jeszcze jeden argument "za" - naszej fujarowatej "ekipie" z Al. JPII 15 warto pokazać dobry przykład.
I cóż z tego, że z Garbatki ?
Tym lepiej - nie trzeba szukać gdzieś daleko... bo zaraz za wielkim ciemnym lasem... jest lepiej i mądrzej
( Z tym ciemnym lasem to żart - plugawi minusowicze niech się powstrzymają )
29-05-2017, 08:22:10
+ 20
- 12
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. UM Pionki
Nasze miasto pięknieje z dnia na dzień. Pionki stają się ciekawsze, nowocześniej...
Fot. archiwum KDK
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka informują, iż r...
Fot. archiwum
Występ kabaretowy, atrakcje dla małych i dużych, ale przede wszystkim mnó...
Fot. www.gov.pl
Powiatowa Straż Pożarna w Radomiu poinformowała o pojawieniu się informacji, dot...
Fot. Sławek Agresth Tomczyk / Damian Latos/Agencja Arpass
Z okazji zbliżającej się rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 31 lipca o go...
Mamy XXI wiek i praktycznie nie rozstajemy się z telefonem komórkowym! Ni...
Fot. UM Pionki
Ośrodek Staw Górny w Pionkach na przestrzeni ostatniego czasu całkowicie ...
Fot. UM Pionki
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza serdecznie 30 lipca o godzinie 17 (p...
Po prawo Stanisław Gąsior Fot. archiwum Kozienice24
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają na w...
Fot. Burmistrz Robert Kowalczyk - Facebook
Od jakiegoś już czasu trwają prace związane z przebudową ulicy Słowackiego. To j...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Warsztaty programistyczne dla dzieci, zabawy z animatorami i quizy z nagrodami &...
Karolina Kornaga. Fot. archiwum prywatne
Niezwykle sympatyczna i bardzo pozytywna mieszkanka naszego miasta, 26-letnia Ka...
Fot. Grażyna Rojek/UG Pionki
W sobotę 17 lipca 2021 roku w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchej odb...
Fot. Kozienicki Dom Kultury
„Kim będę, gdy dorosnę?” to tytuł spektaklu dla najmłodszych, kt&oac...
Fot. Marcin Kucewicz
Poniżej przedstawiamy kalendarz projekcji kina radomskiej Elektrowni w dniach 23...
Kino studyjne, działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej El...
Fot. Damian Latos, Julia Grotkowska/Agencja Arpass
Zajęcia plastyczne, taneczne, dziennikarskie, wokalne, teatralne, gry na instrum...
Fot. Wojska Obrony Terytorialnej
W miniony weekend prawie 200 terytorialsów z 62. Batalionu Lekkiej Piecho...
Fot. Damian Latos, Julia Grotkowska/Agencja Arpass
Jeden z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych polskich zespołó...
Zmianie ulegają godziny otwarca Biura Obsługi Klienta PWKC. Zarząd spółki...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
Dozownik do papieru toaletowego jest podstawowym wyposażeniem każdej łazienki. Niezależnie czy jest to toaleta w gospoda...
Stolica naszego kraju cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów od lat. Rynek mieszkaniowy w Warszawie ...
Sposobów na spędzanie wolnego czasu jest wiele. A jak wiadomo każdy jest inny, więc wybierzemy przeróżne m...
Jeśli chcemy szybko i dobrze przyswoić język obcy, najlepiej jest z nim obcować na co dzień. I wła-śnie dlatego warto wz...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM DZIAŁKĘ
SPRZEDAM DZIAŁKĘ
Sprzedam działkę nr 46/9 o pow. 563 m2, położoną w Pionkach przy ul. Aleje Lipowe, przeznaczoną pod zabudowę mieszkaniową, jednorodzinną. Może być ona wykorzystana również jako działka rekreacyjna. Dodatkowe informacje pod telefonem nr 515 054 047.
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
Jeśli jesteś uczniem szkoły średniej i chcesz rozpocząć nowy rok szkolny bez  stresu, bez zaległości, zapraszam Cię na letnie korepetycje z matematyki. Mam wieloletnie doświadczenie. Cierpliwie i skutecznie wytłumacze to, czego nie rozumiesz, przygotu...
NISSAN NOTE PURE DRIVE
NISSAN NOTE PURE DRIVE
silnik benzyna 1,2; rocznik 2014. Pierwotny zakup z polskiego salonu Nissan. Przejechane ok 130tys. Km. Elektryczne szyby, 5-cio drzwiowy, bezwypadkowy (lekkie wgniecenie klapy od bagażnika). Klimatyzacja, regularnie serwisowany. Stan idealny.
UWAGA ‼️  POLSKA-NORWEGIA
UWAGA ‼️ POLSKA-NORWEGIA
Z przyjemnością informujemy, że to ostatnie dni przed wyjazdem który odbędzie się w dniu 16.07 z Polski na trasie : KOZIENICE PIONKI RADOM WARSZAWA ŁÓDŹ POZNAŃ GORZÓW WIELKOPOLSKI SZCZECIN ŚWINOUJŚCIE YSTAD GOTEBORG SVINESUN...
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992