Dzisiaj jest piątek, 23 lipca 2021 r., 204 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Nowy szpital, hala sportowa i przebudowa ulic Polnej i Spacerowej. Starosta radomski chwali się inwestycjami
Dodał: DL, 17-06-2021 12:56, odsłon: 3570
Fot. Damian Latos, Julia Grotkowska/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos, Julia Grotkowska/Agencja Arpass

W czwartek, 17 czerwca, starosta Waldemar Trelka, w towarzystwie posła Marka Suskiego oraz radnych, zarówno miasta, gminy Pionki jak i powiatu radomskiego, odbył roboczą wizytę na terenie budowy szpitala, drogi powiatowej prowadzącej nad staw oraz Liceum Ogólnokształcącego, gdzie ma powstać nowoczesna hala sportowa wraz ze strzelnicą.

D.H. CASINO WYPRZEDAŻ 50%

Za sprawą „Pionki Media Day”, bo tak roboczo dzisiejszy dzień zatytułowała redakcja naszego serwisu, zaproszone media mogły zobaczyć wnętrze budowanego szpitala oraz sprawdzić stan zaawansowania remontu ulic Spacerowej i Polnej, a także być świadkami podpisania umowy na budowę nowoczesnej hali przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach.

 

Spotkanie rozpoczęło się od wizyty na placu budowy Szpitala Powiatowego w Pionkach, gdzie między innymi starosta radomski Waldemar Trelka, dyrektor szpitala Bernarda Dudek oraz poseł Marek Suski podkreślali jak ważną inwestycję w ich mniemaniu stanowi powstanie nowoczesnej placówki leczniczej na terenie naszego miasta.

 


 

Jak podkreślał starosta radomski Waldemar Trelka, powiat radomski w tym roku przekaże 75 milionów złotych na inwestycje w Pionkach, gdzie jedną z nich jest budowa nowoczesnego szpitala. - Teren szpitala w Pionkach w przyszłości będzie stanowił, składające się z pięciu bądź sześciu budynków kompleksowe rozwiązanie jeśli chodzi o ofertę medyczną. Szpital na ten moment rozproszony jest po całych Pionkach. Generuje wiele kosztów i problemów. Naszym celem między innymi jest to, aby sprofesjonalizować, unowocześnić i wybudować nowoczesny szpital. Szpital jest kluczową inwestycją, bo zakładamy, że około 60 milionów będzie kosztowało nas wyposażenie i wybudowanie tego szpitala. Ponad 30 milionów pozyskaliśmy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – mówił starosta Waldemar Trelka.

 


 

Dyrektor szpitala w Pionkach mówiła o bliskim zakończeniu prac związanych z budową pawilonu zabiegowego.  - Ogromne źródło finansowania, ogromne środki, które wpłynęły do nas na realizację inwestycji, która była wyczekiwana przez całą lokalną społeczność od ponad 20 lat. Zgodnie z planem, który wytyczyliśmy sobie kilka miesięcy temu oddanie pierwszego pawilonu zabiegowego nastąpi prawdopodobnie w połowie października, abyśmy od nowego roku przystąpili do działań w nowych warunkach. Pracownicy naszej jednostki będą mieli zapewnione godne warunki pracy, a z kolei pacjenci otrzymają znaczne lepsze warunki hospitalizacji. W momencie kiedy scentralizujemy wszystkie usługi w jednym miejscu, przy ulicy Niepodległości zdecydowanie zmniejszą się koszty utrzymania placówki i zdecydowanie poprawimy komfort pracy całego zespołu naszego szpitala i warunki hospitalizacji naszych pacjentów – mówiła dyrektor Bernarda Dudek.

 


 

Budowa szpitala zakłada jeszcze budowę dwóch kolejnych pawilonów. W jednym z nich znajdować się będzie oddział wewnętrzny i rehabilitacji, a kolejny zrewitalizowany budynek będzie miejscem pracy administratywistów.

 

Tego dnia w Pionkach obecny był poseł Marek Suski. – To wszystko zaczęło się od marzenia. 100 lat temu kiedy Polska się odrodziła było takie marzenie, żeby zbudować silną gospodarkę i jednym z pierwszych miast, postawionych zasadzie w lesie były Pionki. To tutaj zjechali ludzie, którzy wierzyli, że Polska może być silna i że ją zbudują jako silne państwo. Na tamte czasy pionkowski szpital był bardzo nowoczesny, ale po 100 latach wszystko się zmieniło, rozwój medycyny był także ogromny. Potrzeba rewitalizacji i rozbudowy potrzeby były więc wielkie. Od wielu lat, po 89 roku Pionki były zapomniane, były tą Polską B, do której nie warto było przyjeżdżać. Panowała taka filozofia, że tylko wielkie ośrodki muszą być remontowane. Prawo i Sprawiedliwość od początku powiedziało, że musimy dbać o wszystkich obywateli. Każdy Polak nieważne gdzie mieszka ma prawo mieć zapewnioną służbę zdrowia – mówił poseł Marek Suski.

 


 

Następnie starosta radomski Waldemar Trelka w towarzystwie przybyłych oficjeli i mediów udał się na plac budowy ulic Polnej i Spacerowej.  Starosta podkreślał jak ważna jest to inwestycja pod kątem mieszkańców, którzy chcą mieć komfortowy dojazd do między innymi takich miejsc jak Staw Górny. Prace modernizacyjne obejmą rozebranie istniejącego mostu i budowę nowego, nową konstrukcję nawierzchni szerokości 6 metrów, pobocza, chodnik, budowę ciągu pieszo-rowerowego, wykonanie zatoki postojowej, przebudowę istniejących zjazdów, przebudowę odwodnienia wraz z budową odcinka kanalizacji deszczowej, oznakowanie pionowe i poziome.

 


 

Zakładany czas realizacji tej inwestycji to 30 listopada 2021 roku i jak podkreślał obecny podczas dzisiejszego spotkania wykonawca robót Krzysztof Wach – na pewno dotrzyma wszelkich terminów. Wykonawca mówił także o tym, iż w związku z przebudową tychże ulic stara się zapewniać komfortowy dojazd działkowiczom do ich posesji. Podziękowania w stronę starosty jak i całego zarządu powiatu radomskiego oraz posła Marka Suskiego skierowali radny powiatowy Marek Janeczek oraz wiceprzewodniczący rady miejskiej w Pionkach Tomasz Łyżwa.

 


 

Kolejnym punktem „Pionki Media Day” było podpisanie umowy na budowę hali gimnastycznej przy liceum. Powiat radomski w osobach starosty Waldemara Trelki oraz wicestarosty Krzysztofa Kozery podpisał umowę z wykonawcą tego projektu Dariuszem Żakiem, który reprezentuje Korporację Budowlaną Darco, który ma zrealizować budowę tego obiektu za niespełna 5 milionów złotych. Budowa sali gimnastycznej według starosty radomskiego jest jednym z elementów wzmacniania powiatowych szkół średnich w Pionkach, gdzie skonsolidowana zostanie nauka specjalna w słynnym „Zielonym”, a w liceum znajdą się kierunki kształcenia zgodne z aktualnymi wymaganiami nowoczesnego rynku pracy. Dyrektor pionkowskiego liceum Rafał Kącki podkreślał jak ważna jest to inwestycja w perspektywie nadchodzących lat.

 

- To kolejna wspaniała decyzja organu prowadzącego. Nowa sala będzie mieścić boisko wielofunkcyjne do gier zespołowych, a infrastruktura okołosportowa oraz nowe pracownie znajdą się w dwupiętrowym łączniku, który połączy ją z obecnym budynkiem szkoły. Będzie to bardzo nowoczesny obiekt z klimatyzacją i fotowoltaiką, przez co ma być on całkowicie zeroemisyjny. Myślę, że można śmiało powiedzieć, że będzie to jeden z najnowocześniejszych takich obiektów na południu województwa - mówił dyrektor Rafał Kącki.

 


 

Budowa tejże hali ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, a cała inwestycja ma być gotowa przed wrześniem 2022 roku. Nowy obiekt ma powstać za budynkiem liceum w Pionkach, gdzie zmieści się nie tylko nowoczesna sala gimnastyczna, ale również piętrowy łącznik, w którym znajdą się dodatkowe pomieszczenia sportowe, ale również dodatkowe pracownie.

 

To niejedyna dobra wiadomość dla przyszłych uczniów pionkowskiego liceum. Powiat radomski ma otrzymać blisko 150 tysięcy złotych dofinansowania z Ministerstwa Obrony Narodowej do budowy wirtualnej strzelnicy (całość ma kosztować około 250 tysięcy złotych). Adaptacja pomieszczeń szkoły ma rozpocząć się w wakacje. System, oparty na rzeczywistości VR, ma umożliwić strzelanie minimum czterem osobom jednocześnie. Szkolący się muszą mieć zapewnione bezprzewodowe, laserowe symulatory (repliki) broni: czterech karabinków i czterech pistoletów, z funkcją wyzwalania strzału i realistyczną obsługą manualną danej repliki. Chodzi np. o działanie mechanizmów broni, imitację odgłosu strzału czy zjawisko odrzutu.

 


 

 

 

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Profesjonalista
I zawsze te same przydupasy w żółtych kamizelkach
17-06-2021, 15:15:01
+ 78
- 9
odpowiedz
Chociaż coś robią dla tego miasta ilu mieliśmy radnych powiatowych którzy mieli wywalone na Pionki jest taki jeden pan obecnie radny miasta może pochwali się na temat pionkowskiego szpitala co zrobił, chyba że już zapomniał co było dla niego priorytetem
17-06-2021, 22:21:33
+ 14
- 15
odpowiedz
Najłatwiej nic nie robić tylko krytykować. To taka norma dla niektórych w dzisiejszych czasach.
19-06-2021, 10:14:12
+ 4
- 30
odpowiedz
VIP
Nie wiem jak Państwo, ale ja, jak widzę tego ćwierć inteligenta, to dostaję palpitacji serca...takie głąby nami rządzą...tak jak i namiestnik 72letni, co zakłada dwa różne buty i przyjeżdża na konwencję unnych przydupasów o tydzień za wcześnie. Oj, biedna ta Polska, oj biedna.
22-06-2021, 19:12:20
+ 25
- 4
odpowiedz
Mam to samo jak widzę remont ul Słowackiego
22-06-2021, 21:55:19
+ 22
- 6
odpowiedz
VIP
Czy Pionki zgłoszono już do księgi rekordów Guinnessa ?
Mam na myśli : ilość placów zabaw dla dzieci / do ilości dzieciaków ? Nie ma jeszcze przy kościołach , przy Biedronce, przy szpitalu , na cmentarzu ! Za mało w mieście emerytów !!!!
Dodane obrazki:
24-06-2021, 09:04:41
+ 61
- 3
odpowiedz
VIP
O tak! To świetny pomysł! Place zabaw pod kościołami! Pod sam nos pedofilom w sutannach podstawić małe dzieciaczki! Na ziemi raj by mieli.
24-06-2021, 16:01:20
+ 37
- 2
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. UM Pionki
Nasze miasto pięknieje z dnia na dzień. Pionki stają się ciekawsze, nowocześniej...
Fot. archiwum KDK
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka informują, iż r...
Fot. archiwum
Występ kabaretowy, atrakcje dla małych i dużych, ale przede wszystkim mnó...
Fot. www.gov.pl
Powiatowa Straż Pożarna w Radomiu poinformowała o pojawieniu się informacji, dot...
Fot. Sławek Agresth Tomczyk / Damian Latos/Agencja Arpass
Z okazji zbliżającej się rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 31 lipca o go...
Mamy XXI wiek i praktycznie nie rozstajemy się z telefonem komórkowym! Ni...
Fot. UM Pionki
Ośrodek Staw Górny w Pionkach na przestrzeni ostatniego czasu całkowicie ...
Fot. UM Pionki
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza serdecznie 30 lipca o godzinie 17 (p...
Po prawo Stanisław Gąsior Fot. archiwum Kozienice24
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają na w...
Fot. Burmistrz Robert Kowalczyk - Facebook
Od jakiegoś już czasu trwają prace związane z przebudową ulicy Słowackiego. To j...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Warsztaty programistyczne dla dzieci, zabawy z animatorami i quizy z nagrodami &...
Karolina Kornaga. Fot. archiwum prywatne
Niezwykle sympatyczna i bardzo pozytywna mieszkanka naszego miasta, 26-letnia Ka...
Fot. Grażyna Rojek/UG Pionki
W sobotę 17 lipca 2021 roku w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchej odb...
Fot. Kozienicki Dom Kultury
„Kim będę, gdy dorosnę?” to tytuł spektaklu dla najmłodszych, kt&oac...
Fot. Marcin Kucewicz
Poniżej przedstawiamy kalendarz projekcji kina radomskiej Elektrowni w dniach 23...
Kino studyjne, działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej El...
Fot. Damian Latos, Julia Grotkowska/Agencja Arpass
Zajęcia plastyczne, taneczne, dziennikarskie, wokalne, teatralne, gry na instrum...
Fot. Wojska Obrony Terytorialnej
W miniony weekend prawie 200 terytorialsów z 62. Batalionu Lekkiej Piecho...
Fot. Damian Latos, Julia Grotkowska/Agencja Arpass
Jeden z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych polskich zespołó...
Zmianie ulegają godziny otwarca Biura Obsługi Klienta PWKC. Zarząd spółki...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
Dozownik do papieru toaletowego jest podstawowym wyposażeniem każdej łazienki. Niezależnie czy jest to toaleta w gospoda...
Stolica naszego kraju cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów od lat. Rynek mieszkaniowy w Warszawie ...
Sposobów na spędzanie wolnego czasu jest wiele. A jak wiadomo każdy jest inny, więc wybierzemy przeróżne m...
Jeśli chcemy szybko i dobrze przyswoić język obcy, najlepiej jest z nim obcować na co dzień. I wła-śnie dlatego warto wz...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM DZIAŁKĘ
SPRZEDAM DZIAŁKĘ
Sprzedam działkę nr 46/9 o pow. 563 m2, położoną w Pionkach przy ul. Aleje Lipowe, przeznaczoną pod zabudowę mieszkaniową, jednorodzinną. Może być ona wykorzystana również jako działka rekreacyjna. Dodatkowe informacje pod telefonem nr 515 054 047.
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
Jeśli jesteś uczniem szkoły średniej i chcesz rozpocząć nowy rok szkolny bez  stresu, bez zaległości, zapraszam Cię na letnie korepetycje z matematyki. Mam wieloletnie doświadczenie. Cierpliwie i skutecznie wytłumacze to, czego nie rozumiesz, przygotu...
NISSAN NOTE PURE DRIVE
NISSAN NOTE PURE DRIVE
silnik benzyna 1,2; rocznik 2014. Pierwotny zakup z polskiego salonu Nissan. Przejechane ok 130tys. Km. Elektryczne szyby, 5-cio drzwiowy, bezwypadkowy (lekkie wgniecenie klapy od bagażnika). Klimatyzacja, regularnie serwisowany. Stan idealny.
UWAGA ‼️  POLSKA-NORWEGIA
UWAGA ‼️ POLSKA-NORWEGIA
Z przyjemnością informujemy, że to ostatnie dni przed wyjazdem który odbędzie się w dniu 16.07 z Polski na trasie : KOZIENICE PIONKI RADOM WARSZAWA ŁÓDŹ POZNAŃ GORZÓW WIELKOPOLSKI SZCZECIN ŚWINOUJŚCIE YSTAD GOTEBORG SVINESUN...
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992