-1,8 C
Pionki
piątek, 1 grudnia, 2023

Noworoczne postanowienia na lekcjach angielskiego

Popularne

Początek Nowego Roku to czas postanowień. Jedni wytrwale dążą do wyznaczonych celów, inni już po kilku tygodniach, a czasem dniach zapominają o swoich planach na przyszłość. Tak czy inaczej jest to bardzo dobry temat na rozgadanie uczniów po świątecznej przerwie. Możemy powtórzyć słownictwo i utrwalić struktury gramatyczne, które akurat są nam potrzebne.

Z niepiszącymi jeszcze uczniami możemy zrobić rysowane postanowienia noworoczne. Rozdajemy uczniom kartki, po środku rysują kreskę tak, by mieć dwa pola. Na jednym, odwzorowują z tablicy słowo MORE, a na drugim słowo LESS. Jeśli nie znają tych słów, tłumaczymy ich znaczenie, a następnie prosimy, by dzieci narysowały to czego chcą mieć/robić więcej, czego mniej w 2022 roku.

Z młodszymi uczniami szkoły podstawowej możemy zrobić takie postanowienia za pomocą najprostszej konstrukcji: I WANT / I DO NOT WANT (Ja chcę/Ja nie chcę). I w zależności co dzieci wolą, mogą rysować i podpisywać obrazki, lub pisać całe zdania.

Dla starszych uczniów mamy oczywiście ambitniejsze zadanie. Rewelacyjnie sprawdzi się tutaj powtórka struktur używanych do wyrażania przyszłości: (WILLL/GOING TO/ PRESENT SIMPLE/PRESENT CONTINUOUS/ FUTURE CONTINUOUS, FUTURE PERFECT). Tu możemy wykorzystać jakąkolwiek listę postanowień noworocznych, nawet znalezioną w Internecie, a uczniowie wybierają te, które im się podobają, lub które chcieliby zamieścić na swojej liście.

Dla uczniów na zaawansowanym poziomie proponuję omówienie noworocznych postanowień i ich argumentowanie. Wykorzystujemy słowa spójniki takie jak: SINCE, HENCE, THEREFORE, HOWEVER , ON ONE HAND, itp. Uczniowie robią burzę mózgów i wypisują postanowienia noworoczne. Mogą one być najczęstsze, najtrudniejsze lub najśmieszniejsze. W parach lub grupach losują spójniki i jedno postanowienie i muszą wyrazić swoje zdanie używając wylosowanego wyrażenia.

A na zdjęciach Grupa P05 pani Ewy i ich praca nad noworocznymi postanowieniami.

A my zapraszamy również na zapisy na II semestr. Teraz bezpłatne zajęcia próbne z Lektorem Polskim i Native Speaker’em  oraz podręczniki za 50% ceny!!!

Szczegóły na nasze stronie internetowej: https://www.englishcollege.pl/kontakt.html

 

art/sp/

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content