31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

Nowa taryfa za zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków od 4 Lipca

Popularne

spot_img

Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach Sp. z o. o. (PWKC) informuje o wprowadzeniu nowej taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków, która zacznie obowiązywać od 4 lipca 2024 r. Nowa taryfa została zatwierdzona decyzją Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Podstawą do wprowadzenia nowej taryfy są rosnące koszty operacyjne i eksploatacyjne, które w ostatnich miesiącach znacząco wzrosły. Najważniejsze czynniki, które wpłynęły na decyzję o podwyżce taryf to:

  • Wzrost kosztów energii elektrycznej: koszty te wzrosły o 180%, co stanowi znaczący element budżetu przedsiębiorstwa.
  • Wzrost minimalnego wynagrodzenia: zgodnie z nowymi przepisami, minimalne wynagrodzenie wzrosło o ponad 40%, co bezpośrednio wpłynęło na koszty pracy w PWKC.
  • Wzrost inflacji: skutkuje to nie tylko wyższymi kosztami codziennego funkcjonowania, ale również wzrostem stóp procentowych, co z kolei zwiększa koszty obsługi umów podpisanych z Wojewódzkim i Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dokumentacja dotycząca nowej taryfy, w tym decyzja WA.RZT.70.37.2023/11, jest dostępna na stronie internetowej przedsiębiorstwa. Nowa taryfa ma na celu pokrycie zwiększonych kosztów eksploatacji oraz zapewnienie dalszej ciągłości i jakości usług świadczonych przez PWKC.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content