9.5 C
Pionki
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Noś odblaski. Marszałek Adam Struzik z wizytą w Pionkach

Popularne

Od wizyty na pionkowskim targowisku Manhattan marszałek, wicemarszałek samorządu województwa mazowieckiego wraz z przedstawicielem WORD Radom, wiceburmistrz Pionek, radnymi, rozpoczęli akcję „Noś odblaski”. Kolejnym etapem wizyty w Pionkach była Publiczna Szkoła nr 2, w której odbyło się spotkanie w ramach kampanii społecznej – “Jesteś widoczny – Jesteś bezpieczny”.

Od 31 sierpnia 2014 r. każda osoba poruszająca się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi posiadać widoczny element odblaskowy. Zasada jest prosta: im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej. W związku z tym Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w porozumieniu z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego rozpoczęli w 2014 r. kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

W ramach promocji kampanii „Noś odblaski”, marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Rafał Rajkowski, radny sejmiku Leszek Przybytniak oraz Tomasz Śmietanka odwiedzili pionkowskie targowisko Manhattan, by wspólnie wręczyć każdemu napotkanemu mieszkańcowi odblask. Dla marszałka Struzika była to również okazja do odwiedzenia targowiska, do którego modernizacji samorząd województwa dołożył ponad 2 miliony złotych.

Po krótkiej wizycie na targowisku oficjele przenieśli się do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Pionkach. Tam zostali powitani przez dobrze poinformowanych w zakresie bezpieczeństwa na drodze uczniów, którzy przygotowali z okazji wizyty pouczającą akademię.  

– Już od przedszkolaka nasze dzieci poznają zasady ruchu drogowego, poznają zasady bezpiecznego zachowania się zarówno w szkole jak również po za nią, oczywiście na drogach. Zapraszamy do szkoły strażaków, policjantów, którzy w przystępny sposób przekazują tą wiedzę, uwrażliwiają nasze dzieci na to żeby wszędzie były bezpieczne.mówiła dyrektor PSP nr 2 Magdalena Deszczka. – Odblaski są małe, lekkie, niepozorne, mogą być umieszczone na ubraniach, butach, kurtkach, plecakach, ale to my musimy o to zadbać, my dorośli, dlatego dajmy im od najmłodszych lat przykład.

Prócz odblasków ważne jest również widza na temat zasad poruszania się na drodze, skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych, chodnikach. Jednym z takich elementów jest np. miasteczko ruchu drogowego, którego szkoła nie posiada, a na co zwróciła uwagę dyrektor szkoły.

– Tak jest, że my w samorządzie województwa dużą uwagę przywiązujemy odnośnie do spraw bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jednym z takich elementów jest waśnie to, żeby wiedzieć, żeby mieć taką podstawową wiedzę jak zachowywać się na drodze. Bardzo jestem zadowolony, że wszystkie dzieci już potrafią zachowywać się prawidłowo przed przejściem, spojrzą w prawo, spojrzą w lewo. – pochwalił uczniów szkoły marszałek Adam Struzik

– Bardzo dziękuję za tą akcję w naszym mieście. Pan jest człowiekiem razem z wicemarszałkiem wielkiego serca. Pochylacie się nie tylko nad inwestycjami drogowymi, budowlanymi, ale również macie poczucie odpowiedzialności, która na was ciąży jak również na nas będących włodarzami miasta i mającymi pod opieką placówki oświatowe. Ja na dzień dzisiejszy nie chciałabym żeby to było podsumowanie, bo my tak naprawdę dobrze się jeszcze nie rozkręciliśmy.- dodała wiceburmistrz Pionek, Kamila Kaczorowska

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content