21.7 C
Pionki
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img

Noc ognia i magii. Zapraszamy na „Noc Świętojańską”

Popularne

spot_img

Gry plenerowe i warsztaty plastyczne, puszczanie wianków na wodę, klimatyczny koncert, a na finał pokaz tańca z ogniem. Już w sobotę, 22 czerwca, na nabrzeżu nad Jeziorem Kozienickim odbędzie się kolejna edycja „Nocy Świętojańskiej”. Start o godz. 20.00, wstęp wolny!

– Noc Świętojańska to jedno z najbardziej klimatycznych wydarzeń, jakie odbywają się w naszym mieście. Wspaniała sceneria Jeziora Kozienickiego, magiczna atmosfera i ciekawe atrakcje dla wszystkich, niezależnie od wieku. To wszystko czeka nas w przedostatnią sobotę czerwca. Ostatnie lata pokazały, że Noc Świętojańska cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców i wierzę, że w tym roku będzie podobnie. Serdecznie zapraszam – zapowiada Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Co w programie?

Impreza tradycyjnie odbędzie się w pięknej scenerii Jeziora Kozienickiego (teren Ośrodka Rekreacji i Turystyki, ul. Bohaterów Studzianek 30). Już od godz. 20.00 na jej uczestników będą czekały drewniane gry plenerowe oraz warsztaty plastyczne „Malowanie na drewnianych plastrach”, prowadzone przez członków Grupy Twórczej „Vena” KDK. Nie zabraknie tradycyjnego wyplatania wianków i puszczania ich na wodę.

– Dla naszych mieszkańców przygotowaliśmy również wyjątkowy koncert, a specjalnie dla nich wystąpi zespół Czarnina. To czteroosobowy skład grający akustycznie tradycyjne melodie romskie, bałkańskie czy bliskowschodnie, reinterpretowane i aranżowane na nowo. To co najbardziej ich wyróżnia, to niezwykle ekspresyjny śpiew, mnóstwo improwizacji na scenie oraz prawda, która wybrzmiewa w tej muzyce – opowiada Elwira Kozłowska.

Skład zespołu tworzą: Nina Kodorska (głos, instrumenty perkusyjne), Oliwier Andruszczenko klarnet, bas klarnet, saksofon), Patryk Walczak (akordeon) oraz Hipolit Woźniak (gitara akustyczna).

Ognisty finał!

Jak co roku, na finał „Nocy Świętojańskiej” czeka nas widowiskowy pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Teatru Ognia „Bohema”. Artyści przygotowali widowisko zatytułowane „Noc Kupały”. Podczas pokazu można będzie zobaczyć solowe, dwójkowe i grupowe popisy tancerzy z najróżniejszymi narzędziami do ujarzmiania ognia, pirotechnikę oraz elementy płonącej scenografii. Całość zwieńczy widowiskowa „furia iskier”.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Jednak jak zastrzegają organizatorzy, w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, obchody „Nocy Świętojańskiej” mogą zostać odwołane. Warto śledzić stronę internetową oraz media społecznościowe Kozienickiego Domu Kultury.

Na wydarzenie zapraszają Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content