23 C
Pionki
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img

Nieodpowiedzialni kierowcy – jeden po alkoholu przewoził dzieci, drugi wjechał w ogrodzenie

Popularne

spot_img

Policjanci podczas weekendu zatrzymali kilku nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu. M.in. jeden z nich kierując po alkoholu przewoził w aucie dzieci, a kolejny wjechał w ogrodzenie.

W piątek (17.05) w Pionkach na ulicy Zakładowej 32-latek kierował pojazdem marki VW mając 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

W sobotę (18.05) na ulicy Michalczewskiego w Radomiu policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki Skoda. Za kierownicą auta siedział 43-latek, który był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 0.6 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca przewoził w aucie dwoje dzieci. Natomiast w Wierzbicy kierujący pojazdem marki Audi stracił panowanie nad autem i uderzył w ogrodzenie posesji. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 32-letniego kierowcy i badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

– Teraz kierowcy muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Grozi im wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet kara 3 lat pozbawienia wolności. – informuje Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content