15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

Nawet 7 tys. zł za dobry pomysł. Kozienicki Dom Kultury ogłosił kolejny konkurs inicjatyw

Popularne

spot_img

Po raz kolejny mieszkańcy Gminy Kozienice będą mieli okazję do sprawdzenia się w roli animatorów kultury, a przede wszystkim do realizacji własnych pomysłów. Ogłoszono bowiem 2. Konkurs na inicjatywy lokalne „Nasza kultura z KDK w Gminie Kozienice”. Nabór wniosków potrwa od 4 do 31 stycznia.

Nowy konkurs to kontynuacja działań Kozienickiego Domu Kultury w zakresie wspierania inicjatyw oddolnych na terenie Gminy Kozienice. Podobne przedsięwzięcia miały już miejsce kolejno w 2020 i 2021 roku.

– Warto zauważyć, że tak naprawdę to trzeci konkurs na inicjatywy naszych mieszkańców, ale drugi realizowany i finansowany bezpośrednio przez Gminę Kozienice i Kozienicki Dom Kultury. Pierwszą edycję konkursu przeprowadziliśmy w ramach programu Narodowego Centrum Kultury. Pomysł ten bardzo dobrze się przyjął, dlatego też na jego podstawie stworzyliśmy własny, rozbudowany o kilka elementów – wyjaśnia Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Jak to działa?

W ramach naboru mieszkańcy (pojedyncze osoby i/lub grupy) mogą zgłaszać swoje pomysły z zakresu szeroko rozumianej kultury. Mogą to być np. różnego rodzaju warsztaty, konkursy, koncerty, spektakle czy inne przedsięwzięcia. Co ważne, to wnioskodawcy będą odpowiadali za ich realizację – sprawdzą się zatem w roli animatorów kultury.

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury zapewnią natomiast finansowanie najlepszych pomysłów, które zostaną zgłoszone do konkursu. Na realizację pojedynczej inicjatywy można otrzymać nawet 7 tys. złotych dofinansowania.

– Wszystkie płatności realizować będzie Kozienicki Dom Kultury na podstawie przedstawionych faktur i rachunków, dlatego też mieszkańcy nie powinni obawiać się o trudności związane z częścią finansową ich pomysłów. Oczywiście zapewnimy też wsparcie merytoryczne oraz odpowiednią promocję działań projektowych – dodaje Elwira Kozłowska.

Złóż wniosek

Aby wziąć udział w konkursie inicjatyw, należy wypełnić specjalny wniosek. Jego wzór (wraz z załącznikami) dostępny jest na stronie www.dkkozienice.pl. Formularze są bardzo proste i ich wypełnienie nie powinno sprawić nikomu problemów. Należy podać m.in. dane kontaktowe, informacje o autorach inicjatywy, zarys przedsięwzięcia, jego zakładany budżet i harmonogram.

– W stosunku do poprzedniej edycji konkursu wprowadziliśmy kilka zmian. W formularzu pojawił się punkt dotyczący współpracy autorów inicjatyw z Kozienickim Domem Kultury. Chcemy, aby jasno komunikowali jakiego wsparcia potrzebują, bo to ułatwi realizację pomysłów. Co więcej, wszyscy wnioskodawcy przed złożeniem formularza powinni skonsultować swój wniosek z koordynatorami konkursu. To warunek wymagany przy ocenie formalnej – mówi Elwira Kozłowska.

Koordynatorami konkursu są pracownicy KDK: Mariusz Basaj (mariusz.basaj@dkkozienice.pl, tel. 48 611 07 50, wew. 128) i Patrycja Dąbrowska (patrycja.dabrowska@dkkozienice.pl, tel. 48 611 07 50, wew. 128). Wnioski można konsultować w trakcie całego okresu naboru.

Wypełnione formularze należy składać osobiście w sekretariacie Kozienickiego Domu Kultury, drogą pocztową (ul. Warszawska 29, 26-900 Kozienice) lub mailowo na adres sekretariat@dkkozienice.pl w terminie od 4 stycznia, od godz. 9.00 do 31 stycznia, do godz. 15.00.

Wybiorą najlepsze wnioski

Złożone wnioski najpierw przejdą weryfikację formalną. Kolejnym etapem ich oceny będzie głosowanie mieszkańców w Internecie, w trakcie którego będą mogły otrzymać dodatkowe punkty. Następnie oceny wniosków dokona komisja powołana przez organizatorów konkursu. W sumie dofinansowanie będzie mogło otrzymać maksymalnie trzy wnioski. Wyniki konkursu poznamy do 18 lutego. Potem przyjdzie na czas na kwestie formalne. Sama realizacja pomysłów planowana jest na okres od 1 marca do 13 maja 2022 roku.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin, dostępne są na stronie www.dkkozienice.pl oraz u koordynatorów konkursu. Organizatorami konkursu są Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content