20.8 C
Pionki
sobota, 13 kwietnia, 2024

„Myślę również, że to nie jest to nasze ostatnie słowo”. Droga w Suskowoli oficjalnie otwarta

Popularne

Przygotowania do modernizacji drogi wojewódzkiej 787 w Suskowoli trwały kilka lat, ale w końcu się udało. W środę 1 lutego marszałek i wicemarszałek województwa mazowieckiego wraz z przedstawicielami samorządowców z gminy Pionki oficjalnie przecięli wstęgę, tym samym świeżo zmodernizowana droga została oficjalnie otwarta.

Za wykonanie robót odpowiedzialna było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ze Zwolenia, która wyceniła swoje usługi na 6 168 800,00 złotych. Dokumentację projektową wykonała gmina Pionki. W ramach prac udało się przebudować 1,7 kilometra ulicy, wykonano również bezpieczny chodnik, kanalizację deszczową oraz wyrównano pobocza. 

Remont drogi zdecydowanie wpłynął na bezpieczeństwo poruszających się pojazdów ale również pieszych. Jak zapewnił marszałek, nie jest to ostatnie słowo w sprawie poprawy stanu dróg wojewódzkich oraz bezpieczeństwa pieszych.

– Mamy trzy tysiące kilometrów dróg wojewódzkich. Oczywiście na raz się tego wszystkiego nie da wyremontować i zrobić ale sukcesywnie dążymy do tego żeby poprawić stan naszych dróg i aby zapewnić elementy bezpieczeństwa. Tutaj widzimy szkołę, są barierki i myślę, że to bardzo ważne dobrze oznakowane przejście dla pieszych. Myślę również, że to nie jest to nasze ostatnie słowo – mówił marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

10 lat historii

– To jest inwestycja, która bardzo leżała nam radnym mi również, jako przedstawicielowi tej ziemi na sercu. To dziesięć lat historii, którą można by było opisać w ten sposób, że nie było łatwo ale dobrnęliśmy do końca tej inwestycji. Każdy kto widział tą drogę przed remontem miał wyrobioną opinię o tym ilu problemów ona przysporzyła problemów inwestorowi, wykonawcy ale efekt jest naprawdę wspaniały. – dodał wicemarszałek Rafał Rajkowski

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content