21.3 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Mundur zobowiązuje – również do pomocy! Żołnierze 6MBOT pomagają potrzebującym  

Popularne

spot_img
„XII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera”, „Malowanie Bombek- Przyjaciele Dzieciom”, „Szlachetna Paczka”, „Święta Bożego Narodzenia z Kombatantami” – to tylko niektóre z przedświątecznych akcji charytatywnych, w które ochoczo włączyli się żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.  
Jeden z punktów „Credo Terytorialsa” brzmi „jestem pomocnym ramieniem i tarczą dla mojej społeczności”. Jednym ze sposobów realizacji tego zagadnienia jest niesienie pomocy – nie tylko w sytuacji zagrożenia.  
W tym roku w ramach akcji pomocowych organizowanych w Stałym Rejonie Odpowiedzialności 6MBOT żołnierze Brygady na różne sposoby nieśli pomoc. Podobnie jak w ubiegłych latach, żołnierze i pracownicy 6MBOT pamiętali o potrzebujących i chętnie zaangażowali się w działania. 
Jedną z akcji, w której uczestniczyli żołnierze 6MBOT była „Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera. Żołnierze i pracownicy Sztabu Brygady wspólnie z 62 Batalionem Lekkiej Piechoty w Radomiu zebrali w sumie 5 kartonów żywności długoterminowej oraz produktów chemicznych, które trafiły do kombatanów ziemi radomskiej. Obok udziału w zbiórce radomscy terytorialsi z 62 blp oraz kompanii logistycznej zaangażowali się również w dostarczanie paczek do kombatantów, odwiedzając w sumie 12 osób.  
To nie jedyne transporty realizowane w ramach wsparcie kombatantów. Żołnierze 61 Batalionu Lekkiej Piechoty w Książenicach we współpracy ze stowarzyszeniem „Odra-Niemen” rozwozili paczki w ramach tegorocznej edycji akcji „Święta Bożego Narodzenia z Kombatantami”.  
Z kolei żołnierze 64 Batalionu Lekkiej Piechoty w Pomiechówku uczestniczyli w akcjach: „Tak, POMAGAM” oraz „Szlachetnej Paczce”. Nie tylko zapewnili transport paczek, ale również sami, w wolnym czasie przygotowali upominki dla potrzebujących.  
Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym żołnierze pokazali, że mają artystyczne dusze. Na charytatywną licytację na rzecz 10-letniej Zosi Skórskiej z Radomia Sztab Brygady oraz 62 Batalion Lekkiej Piechoty przekazali dwie ręcznie malowane bombki. Jedna z nich znalazła się na podium, jeśli chodzi o kwotę, za którą została wylicytowana.  
Udział w akcjach charytatywnych żołnierzy oraz pracowników 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej jest dowodem na to, że są Zawsze Gotowi – Zawsze Blisko, nie tylko by wspierać lokalną społeczność w sytuacjach kryzysowych. Okazując empatię i współczucie potrafią wesprzeć tych najbardziej potrzebujących.  

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content