20.8 C
Pionki
sobota, 13 kwietnia, 2024

MOK zaprasza spektakl teatralny

Popularne

„Niech się dzieje…!” inscenizacja teatralna na podstawie „Zemsty” hrabiego Aleksandra Fredry w wykonaniu amatorskiej grupy teatralnej „Czerwoniutkie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach. 

PREMIERA: 3.02.2023 godz. 18:00 sala widowiskowa MOK (ul. Zakładowa 5) Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie w budynku MOK pon-pt w godz. 8:00-16:00.

W sąsiedztwie czasem dochodzi do konfliktów, sporów, a nawet bójek… a wtedy to już tylko „niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba!”. Hrabia Fredro utrwalił pewne życie sąsiedzkie nie szczędząc przy tym mimo wszystko humoru i pozytywnej energii. Uczestniczki naszej amatorskiej grupy teatralnej „Czerwoniutkie” zachwycone fredrowską „Zemstą”, sięgnęły po to ponadczasowe dzieło, aby w swojej interpretacji pokazać zawiłe losy bohaterów na scenie teatralnej. Podczas zajęć teatralnych kreatywnie brały czynny udział w tworzeniu scenariusza i poszczególnych scen. Odbyła się także „bitwa” o poszczególne role. „Niech się dzieje…!” to próba uchwycenia przesłania, jakie niesie za sobą romantyczne arcydzieło oraz efekt kilkumiesięcznej pracy całej grupy. 

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza 3 lutego o godzinie 18:00 na premierę inscenizacji teatralnej pt.: „Niech się dzieje…!” na podstawie „Zemsty” Aleksandra Fredry. Przypomnimy o konflikcie między Cześnikiem a Rejentem, miłości Wacława i Klary czy niesfornym Papkinie. Czy wszystkie spory zostaną zażegnane, a mur będzie naprawiony?
 

Występują (w porządku alfabetycznym):

Natalia Brożek / Antonina Gębczyk / Michalina Molenda /
Maja Nagadowska / Amelia Płatos / Nadia Seweryn /
Maja Strojek / Martyna Strojek / Nataliia Zinchenko

Instruktor grupy: Karolina Mroczek-Łuszczyk 

Scenografia: Tomasz Wróblewski

Oświetlenie: Andrzej Tomczyk

Czas trwania: 70 minut

Premiera: 3.02.2023

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content