24.5 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

MOK podsumował ferie zimowe. Mamy dla was dużo zdjęć

Popularne

spot_img

Ferie zimowe organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach dobiegły końca. Trwały one od 13 lutego do 24 lutego. Zajęcia prowadzone były od poniedziałku do piątku dla dzieci w wieku od 7 – 12 lat. W cotygodniowych warsztatach brały udział dwie grupy po 26 osób.

Podczas tych 2 tygodni dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach muzycznych, plastycznych, tanecznych, przyrodniczych i zajęciach czytelniczych. Zajęcia muzyczne skupiały się na rozwinięciu wyobraźni i kreatywności poprzez naukę śpiewu i zabawy ruchowe. Dzieci miały również możliwość poznania różnych instrumentów muzycznych.

Podczas zajęć plastycznych oraz rękodzielniczych dzieci przygotowywały prace używając różnorodnych materiałów i technik. Warsztaty dały okazję do rozwoju twórczej wyobraźni dzieci oraz możliwość jej urzeczywistnienia w różnych technikach plastycznych. Jak również dały możliwość doskonalenia umiejętności manualnych i kreatywnych uczestników ferii. Zajęcia taneczne były niezwykłą formą zabawy, jak i nauki. Prowadząca zajęcia zadbała aby dzieci rozwijały swoje umiejętności taneczne, pracowały nad poczuciem rytmu i rozwijały pamięć ruchową świetnie się przy tym bawiąc i integrując.

Nie zabrakło również zajęć przyrodniczych prowadzonych przez pracownika Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Zajęcia pozwoliły dzieciom przyswoić niezwykłą wiedzę na temat roślin, zwierząt oraz otaczającego ich świata. Tematy warsztatów były różnorodne, od nauki o podwodnym świecie po poznanie budowy i zastosowania mikroskopu. W zajęciach wakacyjnych pomagała również Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach, która organizowała dla najmłodszych zajęcia czytelnicze. Podczas warsztatów dzieci miały możliwość przygotowania własnych prac z okazji dnia kota.

Świat Harrego Potara był kolejną propozycją zajęć czytelniczych, podczas których Dzieci mogły poczuć się jak uczniowie filmowego Hogwartu. Nie zabrakło również zajęć z pierwszej pomocy przygotowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Pionkach. Na zajęciach dzieci zapoznały się z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa. Zdobyły wiedzę oraz umiejętności poprzez zabawę i ćwiczenia praktyczne na fantomach. Warsztaty ratownicze w sposób swobodny, poprzez  zabawę i ćwiczenia praktyczne umożliwiły zdobycie podstawowych  umiejętności ratowania życia. Dzięki aktywnemu uczestnictwu mali ratownicy wypracowały sposób radzenia sobie w nagłych sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content