-1,1 C
Pionki
wtorek, 7 lutego, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA] Poznaliśmy mistrzów słowa. Za nami Turniej Recytatorski Literatury Klasycznej im. Jana Kochanowskiego

Popularne

W czwartek, 9 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbył się XXI Ogólnopolski Turniej Recytatorski Literatury Klasycznej im. Jana Kochanowskiego.

Uczestnicy konkursu zmierzyli się z poezją m. in. Bolesława Leśmiana, Adam Mickiewicza, Marii Konopnickiej i oczywiście Jana Kochanowskiego. W tegorocznej edycji turnieju uczestniczyło 23 młodych recytatorów, a oceniało ich jury w składzie Maria Jaskot – Kustosz z Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Magdalena Chołuj – Bibliotekarz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pionkach. Jury zwróciło uwagę na bardzo wysoki poziom konkursu, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria – szkoły podstawowe, klasy I – III

I miejsce – Michalina Mularska

II miejsce – Miłosz Cieślik

III miejsce – Laura Pyrka

Kategoria  – szkoły podstawowe klasy IV – VIII

I miejsce – Bartosz Marchewka

II miejsce – Oliwia Bakuła

III miejsce – Weronika Lasota

Kategoria – szkoły średnie

I miejsce ex aequo:

– Martyna Strojek

– Monika Żaczkiewicz

Wyróżnienia:

– Zuzanna Świątek,

– Wiktoria Warchoł

Podczas przerwy recytatorzy uczestniczyli w krótkich warsztatach teatralnych, które przeprowadziła Karolin Łuszczyk – instruktor Grupy Teatralnej działającej w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach. Rezultatem warsztatów była krótka, ale bardzo efektowna etiuda złożona z fragmentów tekstów recytowanych podczas turnieju.

Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, a współorganizatorem Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content