23 C
Pionki
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img

Mistrzostwa Polski U-14 w Zielonej Górze 2024: Świetny Występ Natalii Dreli

Popularne

spot_img

W Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym do lat 14, na których Natalia Drela, reprezentująca Klub Sportowy TopSpin Pionki, zaskoczyła wszystkich, docierając do ćwierćfinału turnieju.

Natalia Drela, dzięki swojemu wysokiemu rankingowi, nie musiała brać udziału w eliminacjach i bezpośrednio zakwalifikowała się do turnieju głównego. Już w pierwszej rundzie zmierzyła się z przeciwniczką rozstawioną z numerem 8. Natalia pokazała imponującą formę, grając ofensywnie i skutecznie zmuszając rywalkę do defensywy. Mecz zakończył się wynikiem 7/5, 6/1, co dało Natalii awans do drugiej rundy.

W drugiej rundzie Natalia pokazała jeszcze większą dominację na korcie, wygrywając z przeciwniczką 6/0, 6/3. Tym samym zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale, co było jej największym osiągnięciem na turnieju tej rangi.

Ćwierćfinał

W ćwierćfinale Natalia zmierzyła się z bardziej doświadczoną rywalką. Pomimo ogromnych chęci i momentów wyrównanej gry, przeciwniczka okazała się zbyt silna i mecz zakończył się wynikiem 0/6, 1/6. Mimo wysokiej porażki, sam fakt dotarcia do tej rundy i przebieg meczu pokazały, że Natalia jest w stanie nawiązywać walkę nawet z najlepszymi zawodniczkami.

Podsumowując turniej, jest zdecydowany progres w grze, sposobie rozwiązywania punktów i wykorzystywaniu swoich mocnych stron. Natalia wraca z podniesionym czołem, sama po meczu ćwierćfinałowym stwierdziła, że jeszcze nie w tym roku , ale za rok to już będzie z czołówką  grać na równi. Sportowa złość, determinacja i dalszy trening miejmy nadzieję spowoduje, że to będą prorocze słowa.

 

Przyszłe Plany

Przed Natalią zmiana kategorii wiekowej w turniejach PZT, co oznacza, że będzie rywalizować z zawodniczkami do lat 16. Dodatkowo, będzie brać udział w turniejach Tenis Europe do lat 14, gdzie poprzeczka zawieszona będzie jeszcze wyżej.

Trenerskie Wsparcie

Za rozwój Natalii odpowiedzialny jest sztab trenerski w składzie: Dawid Michalik, trener od przygotowania motorycznego, oraz Jakub Wrona, trener tenisa, który opiekował się naszą zawodniczką podczas mistrzostw. Ich zaangażowanie i profesjonalizm były kluczowe dla sukcesów Natalii.

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content