20.8 C
Pionki
sobota, 13 kwietnia, 2024

Mieszkaniec gminy Pionki ujął i przekazał w ręce mundurowych pijanego kierowcę

Popularne

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec gminy Pionki, który w poniedziałek 14 lutego roku, zmusił do zatrzymania mężczyznę, który kierował pojazdem będąc pod wpływem alkoholu, uniemożliwił mu dalszą jazdę, a następnie przekazał policjantom z Pionek.

W poniedziałek, 14 lutego około godziny 17:30, oficer dyżurny Komisariatu Policji w Pionkach, otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. – Jak ustalili policjanci wysłani na miejsce zdarzenia, mieszkaniec gminy Pionki, jadąc w kierunku miejscowości Jedlnia, zauważył pojazd marki ford, poruszający się całą szerokością drogi. Mężczyzna bez chwili wahania postanowił zajechać mu drogę, czym zmusił go do zatrzymania, a następnie uniemożliwił mu dalszą jazdę. Kierującym okazał się 52 letni mężczyzna, którego poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, z wynikiem blisko 2,5 promila. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności – informuje starszy sierżant Kamil Warda z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Radomska policja apeluje, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. – Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo. Każdy, nawet anonimowo może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu, za pomocą numer alarmowego 112 – dodaje starszy sierżant Kamil Warda z KMP Radom.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content