17.4 C
Pionki
czwartek, 23 maja, 2024
spot_img

Mieszkanie na warszawskiej Pradze – marzenie czy realna perspektywa?

Popularne

spot_img

Warszawską Pragę można śmiało nazwać symbolem modernizacji – niegdyś zaniedbana i pełna zdegradowanych terenów, dziś zamienia się w modernistyczną przestrzeń miejską. Bliskość centrum dodaje atrakcyjności, czego nie mogą ominąć uwagą deweloperzy Warszawy – w ciągu ostatnich lat na terenie Pragi powstało szczególnie dużo nowych inwestycji mieszkaniowych, w tym bardzo ciekawych i nietypowych.

Co znajdziemy w aktualnej ofercie, jakie są orientacyjne ceny mieszkań, czym się wyróżnia okolica, i, oczywiście, kluczowe pytanie – czy Praga to dzielnica dla Ciebie?

Dwie Pragi w Warszawie

W dużym uproszczeniu mówimy “Praga” mając na myśli tak naprawdę dwie dzielnice – Pragę-Południe i Pragę-Północ. Są dość rozległe i spójne pod względem charakteru, obydwie znajdują się na prawym brzegu Wisły i mają wiele do zaoferowania przyszłym mieszkańcom.

Praga-Południe to jedna z najbardziej charakterystycznych dzielnic stolicy Warszawy. Cechuje ją dynamiczne tempo rozwoju, ciągła modernizacja oraz ciekawa architektura. Jest to dobry wybór, jeśli szukasz nietuzinkowego mieszkania w Warszawie i lubisz rytm tętniącego życiem miasta.

Praga-Północ też intensywnie się modernizuje, zaniedbane tereny poprzemysłowe są przebudowywane na ciekawe kompleksy mieszkalno-usługowe, w tym inwestycje typu mixed-use. Jest nieco przystępniejsza cenowo, niż Praga-Południe, choć lokalizacyjne w niczym jej nie ustępuje – połączenie z centrum jest równie świetne.

Co się buduje?

Praga jest coraz bardziej pożądanym celem dla stołecznych firm deweloperskich – mogą się tu popisać niebanalnym podejściem do projektowania oraz po części wejść w segment premium. Co znajdziemy w aktualnej ofercie mieszkań na Pradze?

Chrzanowskiego 14 – kompleks znajduje się w północnej części Pragi-Południe, w okolicy o wszechstronnie rozwiniętej infrastrukturze. Jest architektonicznie dopasowany do otoczenia, posiada też zaplecze usługowe. Na terenie kompleksu przewidziano strefy wypoczynku, a powierzchnia mieszkań wynosi od 34 do 84 metrów kwadratowych. Przy tym ceny mieszkań są całkiem przystępne, jak na taką lokalizację i standard.

Mińska 69 – ciekawa inwestycja dewelopera Spravia, ulokowana na Kamionku. Teren stanowi zamkniętą wielofunkcyjną przestrzeń, jest całodobowo monitorowany i strzeżony. Do dyspozycji mieszkańców są lokale handlowo-usługowe, strefy relaksu oraz siłownia plenerowa. Mieszkania wyposażone w balkony, tarasy lub ogródki, są dostępne też z pełnym wykończeniem. Dodatkowym atutem jest bliskość parków, zwłaszcza rozległego parku Skaryszewskiego.

Osiedle Jagiellońska – realizacja renomowanej firmy Dom Development położona na Pradze-Północ (osiedle Pelcowizna). Jest to wielkomiejski nowoczesny kompleks wyposażony w monitoring i ochronę i uzupełniony w dobrze zagospodarowany teren. Lokalizacja w pobliżu mostu Gdańskiego pozwala na bezproblemowy dojazd do centrum miasta, a w najbliższej okolicy są dostępne liczne obiekty infrastruktury, w tym centrum handlowo-rozrywkowe Galeria Nowa Praga.

 

/materiał sponsorowany/

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content