27.4 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza do Grupy Teatralnej. Ma ona już na swoim koncie wiele sukcesów

Popularne

spot_img

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza młodzież od 13 roku życia na zajęcia teatralne. Każdy może dołączyć do grupy, która ma na swoim koncie już wiele sukcesów.

W marcu tego roku Maja Strojek otrzymała wyróżnienie w Warszawskiej Syrence, a Martyna Strojek nagrodę i kwalifikację do kolejnego etapu w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.

Grupa Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach została nagrodzona w XXVII Przeglądzie Małych Form Teatralnych inspirowanych biografią i twórczością Bolesława Leśmiana, który odbył się 16 i 17 października w Iłży. Młode artystki z Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach przedstawiły inscenizację teatralną pt.: „Czerwoniutkie” na podstawie „Jana Tajemnika” z utworu „Klechdy Polskie” Bolesława Leśmiana. W spektaklu wystąpiły: Natalia Brożek, Antonina Gębczyk, Maja Nagadowska, Maja Strojek, Martyna Strojek.

Martyna Strojek otrzymała III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim imienia Bolesława Leśmiana w Iłży. W repertuarze Martyny znalazły się następujące utwory poety: „Tajemnica” oraz fragmenty „Majki” z „Klechd polskich”.

W programie zajęć Grupy Teatralnej znajdują się między innymi: praca nad emocjami, interpretacje tekstów, doskonalenie dykcji i wyrazistości mowy, rozwijanie umiejętności świadomego korzystania z własnego głosu i mowy ciała. Przy wykorzystaniu różnych technik uczestnicy warsztatów poznają różnorodne konwencje teatralne, a także będą prezentować się przed szerszą publicznością.

Celem warsztatów jest przede wszystkim wszechstronny rozwój osobisty każdego uczestnika wraz z doskonaleniem umiejętności pracy zespołowej. W ramach zajęć istnieje też możliwość profesjonalnego przygotowania do konkursów recytatorskich. Zajęcia prowadzi pasjonatka teatru, filolog polski, neurologopeda, instruktorka Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach – Karolina Łuszczyk.

  • Zapisy na zajęcia pod nr tel. 603 943 388, kontakt@mok.pionki.pl
  • Zajęcia raz w tygodniu, odpłatność 30 zł/miesiąc.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content