17.4 C
Pionki
czwartek, 23 maja, 2024
spot_img

Międzynarodowy turniej Tang Soo Do w Holandii

Popularne

spot_img

W miniony weekend reprezentacja Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki wzięła udział w międzynarodowym turnieju International Tang Soo Do Tournament, który odbył się w Zevenhuizen, rejon Rotterdamu w Holandii. Organizatorem tego wydarzenia była organizacja All Tang Soo Do Organization, do której pionkowski klub należy od początku tego roku.

W  turnieju wzięło udział blisko trzystu uczestników z 25 klubów z 6 krajów: USA, Danii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Polski i oczywiście Holandii. W sobotę na 8 polach zawodnicy rywalizowali w konkurencjach form tradycyjnych, form z bronią i walkach a w niedzielę odbyło się seminarium szkoleniowe.

Ostatni raz reprezentanci TSD Pionki wzięli udział w podobnym wydarzeniu aż 11 lat temu i trudno było przewidzieć jak poradzą sobie wśród prezentujący światowy poziom konkurentów. Mimo tych obaw nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie, po raz kolejny prezentując wysokie umiejętności techniczne oraz wszechstronność i zdobyli w sumie aż 22 puchary, które na zawodach tej rangi wręczane są zamiast medali.

Kilkoro z nich zdobyło trofea w każdej konkurencji. Szczególnie musieli wykazać się dużą uniwersalnością w walkach, gdyż po raz pierwszy mieli okazję rywalizować w formule bezkontaktowej (do 14 lat) lub z bardzo ograniczonym kontaktem (od 15 lat).

Osiągnięcia indywidualne zawodników przedstawiają się następująco:

Iga Wozniak: 1 walki, 1 formy tradycyjne, 3 formy z bronią,

Anastazja Wiszniowska: 1 walki, 2 formy z bronią, 2 formy tradycyjne,

Jakub Płachta: 1 walki, 2 formy z bronią , 3  formy tradycyjne,

Jan Wojda: 1 formy z bronią , 2 walki, 2 formy tradycyjne,

Zuzanna Maj: 1 formy z bronią, 2 formy tradycyjne,

Hanna Fila: 1 formy tradycyjne, 3 walki, 3 formy z bronią,

Alicja Wiszniowska: 2 walki, 3 formy tradycyjne,

Zuzanna Mąkosa: 3 walki, 3 formy tradycyjne,

Piotr Olszewski: 3 formy tradycyjne

Na następny dzień odbyło się seminarium Tang Soo Do, które poprowadził Grand Master Jose Torres ze Stanów Zjednoczonych. Głównym tematem seminarium było poruszanie się w walce i techniki nożne. Zajęcia były niezwykle dynamiczne i bardzo ciekawe a poziom prezentacji wyjątkowo widowiskowy. Nie brakowało też elementów humorystycznych, które miały na celu rozluźnienie uczestników aby z większą swobodą wykonywali kolejne elementy techniczne.

Udział w turnieju i seminarium w Holandii odbył się wspólnie z Wołomińskim Centrum Sztuk Walki, które jest partnerem grupy All Tang Soo Do Organization Poland. Stanowi on niezwykle ważny krok w rozwoju Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content