15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

Miasto Pionki w dobrej kondycji finansowej. Tak wynika z „Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce 2020”

Popularne

spot_img

Miasto Pionki zajęło wysokie miejsce w „Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce 2020”. W kategorii gmin miejskich znalazło się na 138. pozycji na 236 sklasyfikowane samorządy.

Dokument został przygotowany przez pracowników Katedry Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W rankingu, tak jak w latach poprzednich, wykazano analizę kondycji finansowej jednostek samorządu terytorialnego oraz dodatkowo uwzględniono koszty poniesione przez jednostki na walkę z COVID-19 w 2020r. Ranking ten to jedyne w kraju opracowanie, które obejmuje wszystkie samorządy w Polsce. Jest kompleksowe, apolityczne i obiektywne. Według autorów opracowania, celem raportu było przygotowanie narzędzia dla obywateli, wyborców, mogących w prosty sposób sprawdzić, jak publicznymi pieniędzmi gospodarują włodarze ich gmin.

Ranking Finansowy daje konkretne instrumenty do oceny funkcjonowania każdej, nawet najmniejszej lokalnej władzy oraz nakreśla przejrzysty obraz gospodarki naszego kraju wychodząc od jej podstaw.

Miasto Pionki znalazło się na 138. pozycji spośród 236 sklasyfikowanych samorządów. Ranking ten przedstawiał takie wskaźniki jak:

 • W1 – Udział dochodów własnych w dochodach ogółem,
 • W2 – Relacja nadwyżki operacyjnej do dochodów ogółem,
 • W3 – Udział wydatków inwestycyjnych w wydatkach ogółem,
 • W4 – Obciążenie wydatków bieżących wydatkami na wynagrodzenia i pochodne od wynagrodzeń,
 • W5 – Udział środków europejskich w wydatkach ogółem – bez poręczeń,
 • W6 – Relacja zobowiązań do dochodów ogółem,
 • W7 – Udział podatku dochodowego od osób fizycznych w dochodach bieżących.

Aby uplastycznić ranking, przed Pionkami znalazły się takie miejscowości jak Ciechanów, Lubartów czy Ciechocinek. Z kolei za miastem pojawiły się Puławy, Tomaszów Mazowiecki, Garwolin, czy Dęblin.

Pełna wersja rankingu dostępna jest TUTAJ (wystarczy kliknąć).

Czytaj więcej

1 KOMENTARZ

 1. Jak jest tak dobrze to może ktoś wreszcie doprowadzi drogi do porządku żeby można było bezpiecznie jeździć po tej wiosce trochę posypało wczoraj a do dziś nie ma komu posypać ulic

  4
  1

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content