17.4 C
Pionki
czwartek, 23 maja, 2024
spot_img

Miasto Pionki gotowe przyjąć uchodźców z Ukrainy. W całym powiecie radomskim zostanie przygotowanych 1600 miejsc noclegowych

Popularne

spot_img

Blisko 200 obywateli Ukrainy, jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie mogło znaleźć schronienie i opiekę w Pionkach. Miasto jak i powiat radomski wskazały już obiekty, w których możliwe będzie zakwaterowanie cudzoziemców.

Samorządy miast i gmin z terenu powiatu zadeklarowały jak dotąd miejsca przeznaczone na ewentualne obozowiska dla uchodźców z objętej wojną Ukrainy. Są to najczęściej place przy szkołach podstawowych, gdzie jest dostęp do wody i energii elektrycznej oraz sanitariaty. Gdyby zaistniała konieczność ich uruchomienia, przygotowaniem namiotów, pomocy humanitarnej, wyżywienia itp. mają zająć się służby wojewody.

Jak informuje naszą redakcję wiceburmistrz Kamila Kaczorowska, miasto Pionki zadysponowało jako miejsce wsparcia dla uchodźców budynek Szkoły Muzycznej przy ulicy Leśnej, który spełnia wszystkie warunki. – W pełni solidaryzujemy się z gminami, które wyrażają wolę przyjęcia uchodźców z Ukrainy. Ze swojej strony nie pozostaniemy temu bierni. Na dzień dzisiejszy mamy zagospodarowanych blisko 100 miejsc, z bazą noclegową i żywieniową. Deklarujemy wolę przyjęcia potrzebujących ludzi – informuje wiceburmistrz Kamila Kaczorowska.

Jak poinformował starosta Waldemar Trelka, samorząd powiatu radomskiego zadeklarował 40 miejsc hotelowych w budynku internatu przy szkole średniej w Pionkach, a 1600 na terenie całego powiatu.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content