-2,3 C
Pionki
piątek, 1 grudnia, 2023

Mężczyzna podejrzany o pobicie duchownego z parafii NMP Królowej Polski w Pionkach został zatrzymany

Popularne

Do pobicia emerytowanego, rezydenta księdza parafii NMP Królowej Polski w Pionkach doszło 5 maja. Kapłan w trakcie powrotu do parafii, ubrany w strój duchowny, komżę i stułę. Informację o zatrzymaniu potwierdza podinsp. Katarzyna Kucharska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu Katarzyna Kucharska.

O piątkowym zdarzeniu informował ks. Mariusz Wincewicz, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Pionkach. – W miniony piątek na wysokości boiska Zespołu Szkół Średnich w Pionkach, od strony Al. Królewskiej. Ks. Leon Czerwiński wracając w I piątek miesiąca z posługi od chorych został zaatakowany, przewrócony i pobity przez jednego mężczyznę. Ksiądz ubrany w stój duchowny, komżę z bursą z olejem chorych, wracał na plebanię po odwiedzeniu chorych, do których szedł z Najświętszym Sakramentem. Dla sprawcy ten fakt ani to, że atakuje starszą 80 letnią osobę nie miały znaczenia. Być może zrobił to tylko dlatego, że był to ksiądz, osoba duchowna. Całe wydarzenie rozegrało się tuż po godz. 13.00. Po badaniu w szpitalu i zgłoszeniu na Policję, ks. Leon wraca do sił choć z widocznymi zewnętrznymi obrażeniami w domu. Obecnie sprawą zajmuje się policja. Ewentualnych świadków prosimy o kontakt z miejscową policją.

Jak poinformowała podinsp. Katarzyna Kucharska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, mężczyzna podejrzany o zaatakowanie pionkowskiego księdza został dziś rano zatrzymany.

Ks. kan. Leon Czerwiński był pierwszym proboszczem parafii NMP Królowej Polski w Pionkach i jej budowniczym. Po przejściu na emeryturę w 2018 r. został w tej parafii jako rezydent.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content