20.2 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

MCSWE zakupi działa sztuki za 150 tys. złotych

Popularne

spot_img

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu,  pozyskało z Programu Narodowe Kolekcje Sztuki Współczesnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie w wysokości 150.000,- zł na zakup dzieł sztuki w bieżącym roku.

Aplikacja Elektrowni została bardzo wysoko oceniona przez zespół ekspercki, znalazła się na 4 miejscu listy rankingowej, uzyskując ocenę 76,60 pkt. To już kolejna, tym razem 10. dotacja z programów Ministra na zakupy do zbiorów instytucji.

Na liście zakupowej znajduje się 15 dzieł autorstwa 10 artystek i artystów. Zbiory Elektrowni wzbogacą prace z dyscypliny fotografii (Ryszard Waśko, Andrzej Dłużniewski, Zdzisław Sosnowski, Paweł Bownik, Karol Radziszewski), malarstwa (Martyna Czech), tkaniny (Monika Drożyńska), rzeźby (Janusz Bałdyga, Mirosław Filonik), i filmu (Izabela Chamczyk).  Warto wspomnieć, że autorki i autorzy reprezentują trzy pokolenia, najmłodsza z nich skończyła niedawno 30 lat. Aż 8 nazwisk nie było dotychczas reprezentowanych w kolekcji Elektrowni.

Radomska instytucja zaczęła w 2007 roku tworzyć  kolekcję, która obecnie liczy ponad 800 dzieł.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content