27.4 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

Mazowsze przekaże 280 tysięcy złotych na modernizacją skateparku w Pionkach. Nadchodzą duże zmiany!

Popularne

spot_img

Gmina Miasto Pionki w odpowiedzi na złożony wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej „Mazowsze dla Sportu 2022″ otrzymała dofinansowanie w wysokości 280 tysięcy złotych na modernizację skateparku przy ulicy Leśnej. Wnioskodawcą był Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji a szacowana wartość całego zadania to 400 tysięcy złotych, a więc wkład własny miasta wyniesie 120 tysięcy.

Jak zaznacza wicemarszałek Rafał Rajkowski, program cieszy się ogromnym zainteresowaniem. – Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia stały się bardzo modne. I to nas cieszy, bo to doskonały sposób na świetną kondycję, ale przede wszystkim na poprawę stanu swojego zdrowia. W tym roku samorządy lokalne złożyły aż 255 wniosków, a to oznacza, że zapotrzebowanie na obiekty sportowe jest ogromne. Dlatego właśnie podjęliśmy decyzję, że w tym roku na rozwój bazy sportowej w naszym regionie przeznaczymy rekordowe 41 mln zł.

Skatepark przejdzie modernizację

Dofinansowany projekt o nazwie „dostosowanie skateparku, zaplecza socjalnego i szatni znajdujących się w  budynku gospodarczym do potrzeb mieszkańców wraz z poprawą bezpieczeństwa” obejmie wymianę wszystkich urządzeń stanowiących wyposażenie skateparku na nowe urządzenia, które będą wykonane z bezpiecznych materiałów i spełniających wszystkie wymagania bezpieczeństwa stawiane tego typu urządzeniom.

– Odpowiadając na liczne głosy mieszkańców, zdecydowaliśmy się na modernizację skateparku, pomieszczeń socjalnych i szatni. Hałas z urządzeń metalowych, jakie są aktualnie na wyposażeniu skateparku, przeszkadza okolicznym mieszkańcom, więc wszystkie urządzenia planowane będą miały mniejsze natężenie hałasu w porównaniu z metalem. Zakres rzeczowy działania modernizacja pomieszczeń socjalnych i szatni obejmuje wymianę całej instalacji elektrycznej, w tym przeniesienie głównego wyłącznika prądu na zewnątrz budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację instalacji wodno – kanalizacyjnej i wymianę poszycia dachowego. Skatepark od dnia wybudowania, czyli od 2005 roku do dnia dzisiejszego nie był modernizowany, a jedynie doraźnie konserwowany. Realizacja zadania przyczyni się do pełnego i wielowymiarowego wykorzystania obiektu, gdyż umożliwi zaadaptowanie go pod wielofunkcyjną przestrzeń, z której będzie można korzystać przez cały rok, na przykład jako kort tenisowy (istniejąca płyta lodowiska została już wcześniej przystosowana pod kort poprzez przygotowanie otworów montażowych), zadaszone rolkowisko, wrotkarnia, organizacja na obiektach wszelkich imprez i zawodów sportowych – mówi kierownik Wydziału Rozwoju i Inwestycji Urzędu Miasta Pionki Dariusz Dygas.

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W regionie radomskim i powiecie grójeckim wsparcie w wysokości ponad 7,3 mln zł trafi na realizację 33 inwestycji.

– Pomagamy samorządom lokalnym w tworzeniu nowoczesnych i bezpiecznych obiektów sportowych. Dbanie o kondycję fizyczną jest ogromnie ważne, dlatego chcemy, aby wszyscy Mazowszanie mieli możliwość skorzystania z boisk, sal gimnastycznych, siłowni plenerowych, ale także lodowisk czy skateparków. To jest prawdziwa polityka dbania o zdrowie mieszkańców Mazowsza – mówi radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content