20.8 C
Pionki
sobota, 13 kwietnia, 2024

Malarstwem interesowała się od zawsze. Wernisaż wystawy Anny Adamskiej w Miejskim Ośrodku Kultury

Popularne

Urodziła się w Kozienicach, z miastem Pionki związana jest od urodzenia. Dziś w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbył się wernisaż wystawy malarstwa Anny Adamskiej.

Wystawę Anny Adamskiej otworzył instruktor plastyki Miejskiego Ośrodka Kultury, Tomasz Wróblewski.

– Anna Adamska malarstwem interesowała się od zawsze. To tutaj stawiała pierwsze kroki malarskie, w Miejskim Ośrodku Kultury. Brała również udział  warsztatach baletowych, brała również czynny udział w życiu społecznym poprzez sport i rekreację. Malarstwo stało się dla niej remedium na spędzenie wolnego czasu, każdą chwilę poświęca malarstwu, jest to dla niej ogromną pasją i odnajduje inspirację w otaczającej ją przyrodzie jak również we wnętrzach muzealnych. Ta wystawa jest jej debiutem artystycznym – mówił Tomasz Wróblewski instruktor plastyki Miejskiego Ośrodka Kultury

Autorka prac podczas otwarcia wystawy nie kryła wzruszenia. Jak mówi, siłą do tworzenia nowych prac jest wnuczka-Aleksandra.

– Nigdy nie sądziłam, że moje życie zmierza w tym kierunku. Tym bardziej jest mi bardzo przyjemnie swoimi przemyśleniami, które są zawarte na kolorowych płótnach. Wszyscy zadają mi pytanie skąd to malarstwo wzięło się u mnie. Otóż siła sprawcza była tak duża, że umożliwiła moje bodźce do działania, tą siłą była moja wnuczka Aleksandra. Namowa rodziny wzbogaciła ten pomysł i tak to się zaczęło. – dodała autorka prac

Anna Adamska
Ur. w 1954 roku w Kozienicach.

Związana z miastem Pionki od urodzenia. Ukończyła Technikum Chemiczne Materiałów Wybuchowych w Pionkach. Po aplikacji administracyjnej i ukończonym II stopniu archiwistyki pracowała w Urzędzie Miejskim w Pionkach (42 lata). Malarstwem interesowała się od zawsze. Jako dziecko uczęszczała na warsztaty plastyczne do pani Haliny Organy w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach oraz warsztaty baletowe. Brała czynny udział w życiu społecznym poprzez sport (medal Polski), recytację (brązowa odznaka). Pracowała jako lektor radia Pronit.

Na emeryturze malarstwo traktuje jako remedium na spędzanie wolnego czasu. Maluje od 4 lat. Inspiracje odnajduje w otaczającej przyrodzie i muzealnych wnętrzach. Wystawa w Galerii Hall w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach jest jej debiutem twórczym.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content