31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

LOTTO Poland Bike Marathon w Perlejewie. W Pionkach już we wrześniu

Popularne

spot_img

Z dala od wielkomiejskiego zgiełku i w nadbużańskim klimacie. Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon prowadzony przez Grzegorza Wajsa przyjechał do Perlejewa szósty raz i zmierzył się z ekstremalną gorączką. Amatorzy na rowerach górskich rywalizowali przy 40-stopniowym upale. Mimo żaru lejącego się z nieba na starcie przy Nadbużańskim Centrum Turystycznym w Grannem zameldowało się 250 miłośników dwóch kółek. Warto przypomnieć naszym czytelnikom, że rowerowe zmagania zawitają również do Pionek już we wrześniu.

– Gmina Perlejewo to wyjątkowa lokalizacja w naszym kalendarzu, bo jedyna w województwie podlaskim – mówił Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Bardzo cenimy tu życzliwość mieszkańców i piękną, nadbużańską scenerię. Podlasie na rowerach górskich tym razem zdobywali prawdziwi twardziele. Jazda w tak potwornym upale jest sporym wyzwaniem, ale kolarze znów pokazali wyjątkowy charakter.

fot. Media Poland Bike

To był najdłuższy etap w LOTTO Poland Bike Marathon 2024. Na trasie MAX (63 km) najlepszy już trzeci raz z rzędu w tym roku był Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków), wyprzedzając Wojciecha Dąbkowskiego (Logwin Poland) i Adama Nojszewskiego (Rosti MTB Team). Natomiast wśród kobiet jako jedyna ten dystans pokonała Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Damovo Bike Team).

Trasa MINI (29 km) też należała do wyszkowskiej Cateny, która ustrzeliła dublet. Wygrał Wojciech Góralewski, przed Albertem Goszczyńskim, a na trzeciej pozycji finiszował Jakub Zagórski (Grupa ANG). W gronie kobiet zwyciężyła Barbara Marcelewicz (Marceli-Rower.Biz), przed Katarzyną Skurą (MSR & Toyota Grupa Cygan) i Anną Kamińską (Wodociągi Warszawskie).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (8 km). Triumfował Hubert Bury (Triathlon Siedlce Club), przed Szymonem Mazurem i Franciszkiem Zakrzewskim (obaj z Warszawskiego Klubu Kolarskiego), a w rywalizacji dziewcząt wygrała Zuzanna Błazucka (CNC Warszawa Blaze Technology), przed Patrycją Koc (Kamyk Radzymin MTB Team) i Sandrą Nygą (Serock). Swoje wyścigi Mini Cross w pobliżu Kolarskiego Miasteczka w Grannem miały też przedszkolaki.

W klasyfikacji drużynowej OPEN najlepszy był Mybike.pl, przed Grupą ANG oraz MSR & Toyota Grupa Cygan, natomiast w punktacji MINI TEAM zwyciężył KK Catena Wyszków, przed Marceli-Rower.Biz i Kamyk Radzymin MTB Team. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował Warszawski Klub Kolarski, przed Hot Wheels i Hornet Team, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Mireccy, przed Bralskimi i Klimkiewiczami.

W niedzielę 8 września cykl organizowany przez Grzegorza Wajsa kolejny raz zawita do Pionek. Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów amatorów na rowerach górskich znajdzie się przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pionkach, przy ul. Niepodległości 3.

 

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content